banner53

TOKİ'den 2,3 Milyon Metrekarelik Arsa Satışı Yarın!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ülke genelinde 18 ayrı ilde yer alan 2 milyon 376 bin metrekare büyüklüğündeki 199 arsasını “Açık Arttırma” yöntemi ile yarın satışa çıkarıyor.

TOKİ'den 2,3 Milyon Metrekarelik Arsa Satışı Yarın!

TOKİ'nin satışa çıkardığı arsalar Ankara, Antalya, Balıkesir, Bitlis, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, İstanbul, İzmir, Karabük, Kırşehir, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van illerinde bulunuyor. Arsaların toplam satış bedeli ise 1 milyar 111 milyon 670 bin lira olarak belirlendi.

Açık artırma ile yapılacak ihale yarın saat 13:30'da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde yapılacak. Müzayede de yüzde 25 peşin 48 ay vade ile satışı yapılacak arsalarda taksitli tutar için 6 aylık ÜFE oranı yüzde 6 ile sınırlandırılacak.

Konut, ticaret, park, rekreasyon, özel sağlık, özel eğitim, toplu konut alanı, konut dışı kentsel çalışma, akaryakıt istasyonu, sanayi tesisi ve tarım alanı niteliğine sahip arsalar kolay ulaşım imkânı, şehir merkezine, otoyola, sanayi ya da turizm bölgelerine yakın konumda bulunuyor.

ARSALAR

İstanbul Başakşehir Kayabaşı’nda bakım ve akaryakıt tesisi, Büyükçekmece’de konut, Küçükçekmece’de özel eğitim alanı, Pendik’te konut alanı, Eyüpsultan’da konut ve ticaret, Sancaktepe’de akaryakıt, Silivri’de konut, Arnavutköy’de sanayi tesisi, Sarıyer’de park ve dinlenme alanı satılacak.

Ankara Mamak’ta ticaret, Çankaya’da ticaret ve konut, Gölbaşı’nda konut ve park alanı, Sincan’da konut ve günü birlik tesis, Yenimahalle’de küçük sanayi sitesi ve Etimesgut’ta konut ile ticaret alanı niteliğine sahip arsalar satışı yapılacak.

Antalya, Edirne, Balıkesir, Karabük, Kırşehir, Siirt ve Sivas’ta konut, Çanakkale’de sanayi depolama, Bitlis ve İzmir’de ticaret ve konut, Diyarbakır’da sanayi sitesi, Kocaeli’nde plansız tarım arazisi, Manisa’da rekreasyon, Muğla’da spor, basketbol, lise, otopark, Şanlıurfa’da özel eğitim alanı, Tekirdağ’da konut ve eğitim, Trabzon’da ağaçlandırılacak, Van’da ticaret, konut ve park alanı niteliğindeki arsalar açık artırma usulüyle ihale edilecek.

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER