Silivri'de İcradan Satılık Arsa

Silivri İcra Dairesi, Silivri'de yer alan arsayı satışa çıkardı. Arsanın satış bedeli 10 milyon 45 bin lira olarak belirlendi.

Silivri'de İcradan Satılık Arsa

İHALE DETAYLARI

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 277 Ada, 2 Parsel, DEĞİRMENKÖY Mahalle/Köy, KINIKLI Mevkii, Satışa konu taşınmaz, tapunun İstanbul İli, Silivri İlçesi, Değirmenköy Mah., Kınıklı Mevkii, 277 Ada, 2 Parsel numarasında kayıtlı, 5.580,87 m2 yüzölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmaz olup adres olarak D-100 Karayolu üzerinde Silivri?den Tekirdağ istikametinde giderken Gümüşyaka merkeze yaklaşık 1.5 km mesafede sağda bulunan Behiç Sokak üzerinde yaklaşık 150 m gidince sağ tarafta kalan parseldir.Dosyasında ve yerinde yapılan incelemede aşağıdaki tespitlerde bulunulmuştur. Taşınmazın boş olduğu, etrafında fabrikaların bulunduğu, D-100 Karayolu?na yaklaşık 150 m mesafede olduğu tespit edilmiştir.

Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünün 10/04/2019 tarihli yazısında;

İstanbul İli, Silivri İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi (Tapuda Değirmenköy Mahallesi), 277 Ada, 2 nolu parsel sayılı taşınmaz 13/02/2004 tasdik tarihli Değirmenköy 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Emsal:0.50, Hmax:12.50 m (2 kat), Sanayi Alanı olarak imar durumunun mevcut olduğu belirtilmiştir.

Adresi : İstanbul İl, Silivri İlçe, 277 Ada, 2 Parsel, DEĞİRMENKÖY Mahalle/Köy, KINIKLI Mevkii,

Yüzölçümü : 5.580,87 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : İstanbul İli, Silivri İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi (Tapuda Değirmenköy Mahallesi), 277 Ada, 2 nolu parsel sayılı taşınmaz 13/02/2004 tasdik tarihli Değirmenköy 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Emsal:0.50, Hmax:12.50 m (2 kat), Sanayi Alanı olarak imar durumunun mevcut olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 10.045.566,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir.

1. Satış Günü : 28/05/2021 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 29/06/2021 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/204 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 17:55
YORUM EKLE