banner53

Malatya Grand Akkoza Hotel İcradan Satışta

Malatya İcra Dairesi, Battalgazi'de bulunan Grand Akkoza Hoteli 10 milyon 171 bin lira muhammen bedelle 2 Eylül 2020 tarihinde düzenlenecek icra ihalesi ile satılacak.

Malatya Grand Akkoza Hotel İcradan Satışta

İHALE DETAYLARI

MALATYA İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 46 Ada, 22 Parsel, AKPINAR Mahalle/Köy, Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine yapılan itiraz neticesinde bilirkişi tarafından mahkemeye verilen raporad: Taşınmaz Malatya Büyükşehir Battalgazi merkez ilçesi, imar planı içerisinde her türlü alt ve üst yapı hizmetlerden azami ölçüde faydalanmakta, çarşı merkezinde ve Malatya-Elazığ kara yoluna cephelidir. Taşınmaz şehir merkezinde, ticari faaliyetin en yoğun olduğu bölgede, bir cephesi Malatya-Elazığ Kara yoluna (Buhara Bulvarına bir cephesi Akpınar Caddesine cephelidir. Bağımsız bölümün bulunduğu ana taşınmaz iki bağımsız bölümünden oluşmaktadır. Otel üç yıldızlı olarak düzenlenmiş olup, bodrum kat + zemin kat + asma kat +5 normal kat+ teras kattan oluşmaktadır.Toplam 57 yatak odası, bir adet terasta lokanta, bodrum katında sauna, kuaför salonu, dinlenme salonu, zemin katta lobi, idari birimler odaları, asma katta wc, lavabo, bar, 1. katta mescit ve yatak odaları, normal katlarda yatak odaları bulunmaktadır. Otelin toplam alanı 3.273,00 m2'dir. Bağımsız bölüm yapımında kullanılan işçilik ve malzeme kalitesi, 3 yıldızlı oluşu, şehir merkezinde çevre yoluna ve ana caddeye, dönerli kavşak üzerinde bulunuşu, bulunduğu bölgedeki emsal emlak fiyatları göz önüne alındığında taşınmazın değeri dava tarihi olan 22/03/2019 tarihi itibari ile Zemin değeri 75/100 x 940,00 m2 x 8.000,00TL/m2 = 5.640.000,00 TL Yapı değeri:3.273,00 m2 x 1.630,00TL/m2 x (1-0,15 yıp) =4.534.740,00TL toplam bedeli ise 10.174.741,00-TL olarak belirtimiş ve İcra Hukuk Hakimliğince bilirkişi raporu doğrultusunda taşınmazın değeri 10.174.741,00-TL olarak belirlenmiş olup bu bedel üzerinden tamamı satışa sunulmuştur.

Adresi : Halfettin Mahallesi Buhara Caddesi No : 133 Battalgazi / MALATYA

Yüzölçümü : 3.273 metrekare

Arsa Payı : 75/100

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında Taks:0,25, Emsal 2,00 K+T alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 10.171.741,00 TL

KDV Oranı : Yüzde 18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 13/10/2020 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının 29/05/2020 gün ve 3288 sayılı yazılarının İcra Dairelerine İlişkin alınacak Tedbirler başlıklı yazısının 11. Maddesinde "icra dosyalarına yapılacak ödemelerin icra müdürlüğü içerisinde bulunan pos cihazlarından yapılmasının teması ve salgının bulaş riskini artırabileceği riski dikkate alınarak dosyaya yapılacak ödemelerin havale yada eft yapılmak suretiyle gerçekleştirilmesinin tavsiye edilmesi; icra müdürlüğüne gelenlerin bu konuda hassasiyet göstermeleri için Adliyelerde gerekli farkındalığın oluşturulması; icra müdürlüklerinin iban numaralarının tüm ağır ceza merkezleri ve mülhakatları ile birlikte adliyelerin internet sitelerine konulması, ayrıca adliyede uygun yerlere ve icra müdürlüklerinin girişlerine uyarı yazıları ile birlikte asılması, ödemelerin nakit yapılması halinde ise bulaş riskini azaltmak amacı ile personelin azami dikkat göstermesi sağlanmalıdır" şeklindeki yazısından da anlaşılacağı üzere ihale teminat bedellerinin Türkiye Vakıflar Bankasında bulunan Malatya İcra Müdürlüğüne ait TR100001500158007301720934 nolu iban numarasına veya Türkiye Vakıflar Bankasına ait pos kart ile pos cihazından yatırılması gerektiğinin bilinmesi,

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/39824 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER