banner53

Kadıköy'de İcradan Satılık 4 Katlı Bina

İstanbul Anadolu 18. İcra Dairesi, Kadıköy ilçesinde bulunan 4 katlı binayı 8 milyon 105 bin lira bedelle 15 Aralık 2020 tarihinden düzenlenecek ihale ile satılacak.

Kadıköy'de İcradan Satılık 4 Katlı Bina

İHALE DETAYLARI

İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :TAPU BİLGİLERİ : İSTANBUL İLİ, KADIKÖY İLÇESİ, SAHRAİCEDİT MAHALLESİ, 3159 ADA, 120 PARSEL, ARSA NİTELİKLİ, 1/1 hissesi borçluadına kayıtlıdır.

HUDUDU VE SAHASI : Söz konusu taşınmazın dosyası içerisinde mübrez tapu kaydı ve çapı arazide belirgin sabit noktalardan istifade ile arz üzerine aplike edildiğinde anılan taşınmazın alanı, boyutları, bulunduğu semt ve mevki itibariyle yerine aynen uygun olduğu tespit edilmiştir.

GAYRİMENKUL ÖZELLİKLERİ : Gayrimenkul bölge olarak Sahraıcedit mahallesinde, D-100 karayoluna cephe, Mümin deresi sokak üzerindedir. Bu cadde ve E-5 yolunda otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmakta, ayrıca Yenisahra Metro istasyonuna 150 metre mesafededir. Toplu taşıma açısından zengin alternatifler mevcuttur.Yakın çevresinde özel işyeri ve konut alanları yer almaktadır. Çarşı-merkez konumuna yakındır. Sosyo-ekonomik olarak orta-üst gelir grubuna hitap etmektedir. Tapu kayıtlarında arsa gözüken taşınmazın üzerinde 1 bodrum, 1 zemin, 4 normal kattan oluşan, kaba inşaat seviyesinde yarım kalmış, ancak cam giydirme cephesi tamamlanmış bir bina bulunmaktadır. Bodrum ve zemin katta 275 metrekare, üst katta 300'er metrekare olan binanın kullanım alanı toplam 1750 metrekaredir.

KIYMET TAKDİRİ : Bulunduğu yerin çarşı-merkez konumuna yakın olması, toplu ulaşım olarak zengin alternatifleri içermesi, üzerindeki binanın kaba inşaat seviyesinde olması gibi faktörler göz önüne alındığında; 8.105.000,00TL( SEKİZ MİLYON YÜZBEŞBİN BİN TÜRK LİRASI ) dir.

Adresi : Mengi Sk. No:28, Sahrayı Cedit Mahallesi, Kadıköy/İSTANBUL

Yüzölçümü : 649,22 metrekare

Arsa Payı : -

İmar Durumu :Kadıköy belediyesinin verdiği imar durumu belgesine göre; 11.05.2006 t.t'li 1/1 000 ölçekli Uygulama İmar Planı, Plan Notu Tadilatları ve Lejandı Değişikliğine göre Yençok:15 kat, maxTAKS:0.35, maxKAKS: 2.07,ayrık nizam Konut Alanında kalmaktadır. Plan notlarının 30. Maddesinde E-5 ten yüz alan ilk binalar Taks:0.25, H:18.00 m. yüksekliğini geçemez denilmektedir.

Kıymeti : 8.105.000,00 TL

KDV Oranı : Yüzde 18

Kaydındaki Şerhler : Odea Bank A.Ş., Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. İpoteği ve hacizler bulunmaktadır. Kadıköy Belediyesinin ( 16 otoluk otopark yeri olup başka amaçla kullanılmaz) beyanı bulunmaktadır.

1. Satış Günü : 15/12/2020 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 14/01/2021 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/900 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER