İzmir Karabağlar'da İcradan Satılık Arsa

İzmir 17. İcra Dairesi, Karabağlar Tahsin Yazıcı Mahallesi'nde yer alan arsayı 26 milyon 47 bin liraya satışa çıkardı.

İzmir Karabağlar'da İcradan Satılık Arsa

İHALE DETAYLARI

İZMİR 17. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN

Özellikleri : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 13854 Ada, 1 Parsel, TAHSİN YAZICI Mahalle, ARAPDERESİ Mevkii, TAŞINMAZIN 2610031/5561325 HİSSESİ SATILIKTIR. Taşınmaz boş arsadır. Taşınmaz üzerine A-B-C blok olmak üzere 3 bloklu toplam 380 adet konut ve 5 adet dükkan/işyeri yapılacağı imar projesi incelenmesinden anlaşılmıştır. Parsel alanında zemin hafriyat çalışmalarına başlandığı keşif sırasında görülmüştür. Taşınmaz ve yakın çevresi henüz yapılaşmamış sosyal alanların bulunduğu tepelik düz ve engebeli arazilerin bulunduğu bölgede bulunmaktadır.

Adresi : 9250 Sk. İle 9242/3 Sk Arasında Karabağlar/ İZMİR

Yüzölçümü : 8.378,18 m2

İmar Durumu : İnşaat tarzı imar planına göre "Gelişme Konut " alanına isabet etmekte olup , E.0.7 olmak kaydı ile Yen çok serbest konumdadır.

Kıymeti : 26.047.160,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.

1. Satış Günü : 30/11/2021 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 28/12/2021 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/711 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER