Fethiye Günlükbaşı'nda Satılık Arsa!

Muğla Fethiye 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu tarafından, Günlükbaşı Mahallesi, Fora mevkinde yer alan arsa 10 milyon 561 bin 300 lira bedelle 14 Eylül 2020 tarihinde düzenlenecek ihale ile satılacak.

Fethiye Günlükbaşı'nda Satılık Arsa!

İHALE DETAYLARI

SULH HUKUK MAH. SATIŞ MEMURLUĞU’NDAN TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Muğla ili, Fethiye ilçesi, Günlükbaşı Mahallesi, Fora Mevkii, 2929 Ada, 2 Parsel sayılı ARSA cinsli taşınmaz. Taşınmaz her türlü kamu hizmetinden yararlanmaktadır. Toplu ya da özel araçla ulaşım mümkündür. Denize 1.250 mt. Foca mezarlığına 700 mt. ilçe merkezine 5.2 km, Adnan Menderes Bulvarına ve bu bulvarda bulunan Metro alışveriş merkezine 1.000 mt. mesafededir. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Belediye hizmetlerinden yararlanır. Taşınmaz içinde 56 adet değişik cins ve yaşta ağaç bulunmaktadır. Taşınmaz içinde 99,00 m2 oturma alanlı olup toplamda 198,00 m2 alana sahip konut amaçlı 2 katlı betonarme karkas yapı, toplamda 28,80 m2 alana sahip tek katlı depo amaçlı yığma yapı, toplamda 111,00 m2 alana sahip tek katlı betonarme karkas konut amaçlı yapı, toplamda 42,16 m2 alana sahip depo olarak kullanılan tek katlı yığma yapı, 79,50 m2 oturma alanlı olup toplamda 159,00 m2 alana sahip, konut amaçlı 2 katlı betonarme karkas yapı, toplamda 30,00 m2 depo amaçlı tek katli yığma yapı mevcuttur. Taşınmazın maliye hazinesi hissesinde "maliye hissesi vakıf Şerhi devam etmektedir" şerhi bulunmakta olup bu şerhe ilişkin hak ve yükümlülükleri ile birlikte satılacaktır. Adresi: Muğla, Fethiye, Günlükbaşı Mahallesi Yüzölçümü: 6.515,00 m2 İmar Durumu: 1/1000 ölçekli II. Etap Uygulama İmar Planında, Gelişme konut Alanı, Aynik Nizam, 0.15/0.30 2 (iki) kat tanımlı. Kıymeti: 10.561.300,17 TL KDV Oranı: %18 Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir. Taşınmazın maliye hazinesi hissesinde "maliye hissesi vakıf Şerhi devam etmektedir" şerhi bulunmakta olup bu şerhe ilişkin hak ve yükümlülükleri ile birlikte satılacaktır.

1. Satış Günü: 14/09/2020 günü 15:00 - 15:10 arası 

2. Satış Günü: 19/10/2020 günü 15:00 - 15:10 arası 

Satış Yeri: Fethiye Adliyesi 4 Asliye Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu Zemin Kat Oda No: Z18

Satış şartları: 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde idaremize bildirmeleri lazımdır, aksi takdirde hakları tapu Sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. Ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satisa istirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatini kabul etmiş sayılacaklar. baskaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze basvurmaları ilan olunur. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER