Esenyurt'ta İcradan Satılık Arsa

Büyükçekmece 1. İcra Dairesi, Esenyurt İlçesi, Yakuplu Mahallesi'nde bulunan arsayı 41 milyon 666 bin 782 lira bedelle 28 Ağustos 2020 günü gerçekleştirilecek icra ihalesi ile satacak.

Esenyurt'ta İcradan Satılık Arsa

İHALE DETAYLARI

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Özellikleri: İstanbul İl, Esenyurt İlçesi, Yakuplu Mahallesi 499 ada, 2 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Güzelyurt Mahallesi, Mustafa Kemal Caddesi, 2148. Sokak, No:9 adresinde yer almaktadır. ( Eskidji AVM ve Seyithan İzsiz İlkokulu yanındaki boş arsa)Yerinde yapılan incelemede; parsel üzerinde yapılaşmanın olmadığı, parselin boş olduğu tesbit edilmiştir. E-5 karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Tapu kaydına göre; halen arsa vasfındadır. İmar durumu incelendiğinde taşınmazın T2 Ticaret ve alanında kaldığı görülmektedir.Taşınmaz 7.936,53 metrekarelik bir alana sahip olup, halen arsa vasfındadır.Arsanın bulunduğu sokağın karşısında Eskidji Avrupa Çarşısı alışveriş merkezi bulunmaktadır. Parsel Belediye Hizmet binasına 3020 metre, Kaymakamlık Hizmet Binasına 2040 metre, Esenyurt Devlet Hastanesine 1550 metre, E-5 Asfaltına 250 metre, TEM bağlantı yoluna 500 metre mesafededir. Taşınmazların yakın çevresinde Carrefoursa, Mediamark ve diğer prestijli alışveriş merkezleri yer almaktadır.Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkânına sahiptir. E-5 karayoluna yürüme mesafesindedir.

İmar Durumu:1/1000 ölçekli imar planında (T2) Kaks:2.00 Ticaret + Hizmet alanında kaldığı

Kıymeti: 41.666.782,50 TL

KDV Oranı : Yüzde 18

Şerhler : Muhtelif hacizler vardır

1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 02/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/382 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER