Çankaya'da İcradan Satılık Gayrimenkul

Ankara 1. İcra Dairesi, Çankaya Lodumu Mahallesi'nde yer alan gayrimenkulü 19 milyon 500 bin liraya satışa sundu. Gayrimenkulün satış ihalesi 28 Mayıs tarihinde saat 10:30'da düzenlenecek.

Çankaya'da İcradan Satılık Gayrimenkul

İHALE DETAYLARI

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :

Ankara ili, Çankaya ilçesi, Lodumu (Me) Mahallesinde kain 26053 ada, 6 parselde yer alan kargir apartman nitelikli ana taşınmazda yer alan, 14688/211256 arsa paylı, bodrum kat 1 nolu bağımsız bölümde yer alan taşınmazın satışı yapılacaktır.

A) Ana gayrimenkulün özellikleri: Bilkent Üniversitesi İdari Ticari ve Sosyal Tesisler alanında Bilkent Center adı ile inşa edilen ve 211256 m² alana sahip olan gayrimenkul, ofis blokları ve ticaret bloğundan oluşmaktadır. Ankuva AVM'nin kendine ait açık otoparkı bulunmakla beraber, Bilkent Center isimli merkezin tamamına hizmet veren kapalı-açık otoparklar da mevcuttur. Bilkent Center yakınında Bilkent Üniversitesi Kampusü, Tepe Holding, ÖSYM gibi üniversite ve büyük ticari işletmeler ile lüks konut siteleri yer almaktadır.

B) 1 nolu bağımsız bölümün özellikleri: Bilkent Center içinde Ankuva AVM isimli kısımdadır. Roll House ismiyle işletilen taşınmazda bowling, langırt, atari salonu, çocuk oyun alanı, çeşitli oyun makina alanları, bar, ofis büroları, wc-duş bölümleri, mutfak ve müştemilatı ile depo alanları oluşturulmuştur. Yaklaşık alan 4.160,00 m²'dir. Taşınmaza hem AVM içinden, hem de dışarıdaki otoparktan giriş sağlanabilmektedir.

Tek tek bağımsız bölümlere ait imar durumu olmayıp, ana gayrimenkulün 75890/6 nolu kesin parselasyon planında Bilkent Üniversitesi İdari, Ticari ve Sosyal Tesisler Alanında kalmaktadır.

Adresi : Üniversiteler Mah. 1597. Cadde Bilkent Ankuva Avm'de yer alan Roll House Oyun ve Eğlence Merkezi Çankaya / ANKARA

Yüzölçümü : 211.256,00 m²

Arsa Payı : 14688/211256

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 19.500.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 28/05/2021 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 25/06/2021 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5915 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 12:26
YORUM EKLE