Büyükçekmece'de İcradan Satılık Arsa

İstanbul Büyükçekmece 2. İcra Dairesi Yakuplu Mahallesi'nde bulunan yer alan 7 bin 936 metrekarelik arsayı 38 milyon 831 bin lira bedelle 15 Aralık 2020 tarihinden düzenlenecek ihale ile satılacak. satıyor.

Büyükçekmece'de İcradan Satılık Arsa

İHALE DETAYLARI

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 499 Ada, 2 Parsel, YAKUPLU Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz tapunun; Esenyurt İlçesi, Yakuplu Mahallesi 499 ada, 2 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Güzelyurt Mahallesi, Mustafa Kemal Caddesi, 2148. Sokak, No:9 adresinde yer almaktadır. ( Eskidji AVM ve Seyithan İzsiz İlkokulu yanındaki boş arsa)Yerinde yapılan incelemede; parsel üzerinde yapılaşmanın olmadığı, parselin boş olduğu tesbit edilmiştir. E-5 karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Tapu kaydına göre; halen arsa vasfındadır. İmar durumu incelendiğinde taşınmazın T2 Ticaret ve alanında kaldığı görülmektedir. Taşınmaz 7.936,53 m2'lik bir alana sahip olup, halen arsa vasfındadır. Kıymet takdirine konu arsanın bulunduğu sokağın karşısında Eskidji Avrupa Çarşısı alışveriş merkezi bulunmaktadır. Parsel Belediye Hizmet binasına 3020 metre, Kaymakamlık Hizmet Binasına 2040 metre, Esenyurt Devlet Hastanesine 1550 metre, E-5 Asfaltına 250 metre, TEM bağlantı yoluna 500 metre mesafededir. Taşınmazların yakın çevresinde Carrefoursa, Mediamark ve diğer prestijli alışveriş merkezleri yer almaktadır. Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkânına sahiptir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir. E-5 karayoluna yürüme mesafesindedir. Çevresi önemli konut ve ticaret alanlarıyla çevrilidir. Taşınmaz bölgede mevcut büyüklüğe sahip ve boş haldeki nadir arsalardan birini teşkil etmektedir.Dava konusu taşınmaz 7.936,53 m2 bir alana sahip olup, halen arsa vasfındadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve tesis bulunmamaktadır. Kıymet takdirine konu arsanın bulunduğu sokağın karşısında Eskidji Avrupa Çarşısı alışveriş merkezi bulunmaktadır. Parsel Belediye Hizmet binasına 3020 metre, Kaymakamlık Hizmet Binasına 2040 metre, Esenyurt Devlet Hastanesine 1550 metre, E-5 Asfaltına 250 metre, TEM bağlantı yoluna 500 metre mesafededir. Taşınmazların yakın çevresinde Carrefoursa, Mediamark ve diğer prestijli alışveriş merkezleri yer almaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkânına sahiptir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir.

Adresi : Güzelyurt Mah. Mustafa Kemal Cad. 2148. Sok. No:9 (Eskidji Avm Ve Seyithan İzsiz İlkokulu Yanındaki Boş Arsa) Esenyurt / İSTANBUL

Yüzölçümü : 7.936,53 metrekare Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planında (T2) Kaks:2.00 Ticaret Hizmet alanında kaldığı belirtilmektedir.

Kıymeti : 38.831.782,50 TL

KDV Oranı :

Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDA OLDUĞU GİBİDİR.

1. Satış Günü : 15/12/2020 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 15/01/2021 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 20 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 20 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.

7- Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5 TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu hususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/7886 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

YORUM EKLE
google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc