banner53

Ankara'da İcradan Satılık 4 Gayrimenkul

Ankara Gölbaşı İcra Dairesi, Karaali Mahallesi, Deliler Çiftliği Mevkii'nde yer alan 4 gayrimenkulü satışa çıkardı. Gayrimenkullerin satış ihalesi 17 Aralık 2020'de gerçekleştirilecek. 

Ankara'da İcradan Satılık 4 Gayrimenkul

İHALE DETAYLARI

Ankara ili, Gölbaşı ilçesi, Karaali Mahallesi, Deliler Çiftliği Mevkii 122570 ada, 3 parselde yer alan tarla vasıflı taşınmazın muhammen bedeli 26 milyon 853 bin lira olarak belirlendi. 2.009.960 metrekare yüzölçümü bulunan taşınmaz tam hisse şeklinde satışa sunuluyor. İhale, 17 Aralık saat 15:30'da düzenlenecek.

Ankara ili, Gölbaşı ilçesi, Karaali Mahallesi, Deliler Çiftliği Mevkii 122581 ada, 6 parselde yer alan 1.031.410 metrekare yüzölçümüne sahip arsa ise 19 milyon 720 bin 385 liraya satılıyor. Tam hisse olarak satılan taşınmaz, tarla vasfına sahip. İhale, 17 Aralık saat 15:45'te gerçekleştirilecek.

Ankara ili, Gölbaşı ilçesi, Karaali Mahallesi, Deliler Çiftliği Mevkii 122544 ada, 215 parselde yer alan tarla vasıflı taşınmazın muhammen bedeli ilse 7 milyon 306 bin lira olarak belirlendi. Tam hiise olarak satılacak olan taşınmazın yüzölçümü  1.118.212 metrekare. Satış ihalesi, 17 Aralık 16:00'da yapılacak.

Ankara ili, Gölbaşı ilçesi, Karaali Mahallesi, Deliler Çiftliği Mevkii 122544 ada, 247 parselde bulunan taşınmaz 1.026.531 metrekare yüzölçümüne sahip. 8 milyon 870 bin 650 liraya satışa sunulan tarla vasıflı taşınmaz tam hisse olarak satılacak. Satış ihalesi, 17 Aralık 16:15'te gerçekleştirilecek. 

SATIŞ ŞARTLARI

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1014 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER