Vatandaşın Talebine Göre Proje!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık olarak şehirlerin ihtiyacını yerinde tespit ettiklerini belirterek, her şehirde vatandaşların talepleri doğrultusunda yeni proje kararları aldıklarını vurguladı.

Vatandaşın Talebine Göre Proje!

"HALK İSTEYECEK BİZ YAPACAĞIZ"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'nın Bozkır ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Burada yaptığı konuşmada, bakanlık olarak şehirlerin ihtiyacını yerinde tespit ettiklerini belirten Kurum, her şehirde vatandaşların talepleri doğrultusunda yeni proje kararları aldıklarını vurguladı.

"TALEP GELEN PROJELERİ BİRLİKTE YAPACAĞIZ"

Kurum, Bozkır'da yapımı planlanan projelere ilişkin bilgi vererek, "Bozkır Belediye başkanımız İbrahim Gün Bey de ilçemize güzel hizmetler yaptı, projeler kazandırdı. Sadettin Saygı Bey de yeni belediye başkan adayımız. Hem kendisine hem de Bozkır'a hayırlı olsun. Başkanımızın ilçemizi her anlamda büyütecek projeleri var. Biz de bu projeleri, vekillerimizle, bakanlığımızla, belediyemizle ve sizlerle el ele vererek gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

YEŞİL ALAN ÖNEMLİ

İlçedeki en önemli projelerinden birinin yeşil alan miktarını artırmak olduğunu vurgulayan Kurum, "İçinde oyun parklarının bulunduğu yeşil alanlar belediyemiz tarafından ilçemize kazandırılacak. Bozkırımızın hakim bir tepesine seyir terası inşa edilecek. Bozkır ilçemizin Hisarlık Mahallesi'nde 36 bin metrekare büyüklüğündeki alanda Tarımköy projemizi TOKİ Başkanlığımızca hayata geçireceğiz. Bazı mahallerimizde yarım kalan alt yapı ıslah çalışmaları en kısa sürede tamamlanacak. Hem İLBANK hem de Büyükşehir Belediyemiz gerekli desteği verecek. Üreten, çalışan, kazanan bir Bozkır için istihdam sahası oluşturmak için organize sanayi sitesini inşa edeceğiz. Bozkırımıza ayrıca yeni bir otogar da yapacağız." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 00:24
YORUM EKLE