Tuzla'ya Metro Müjdesi

AK Parti'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım, "Tavşantepe'den metro Tuzla'ya gelecek. Böylece Pendik Tavşantepe'ye 12 dakikada gideceksiniz." dedi.

Tuzla'ya Metro Müjdesi

TUZLA'YA METRO MÜJEDİSİ

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Tuzla'da çeşitli temaslarda bulundu. Yıldırım öncelikle AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı ardından da MHP Tuzla İlçe Başkanlığı ziyaretlerini basına kapalı olarak gerçekleştirdi.

Yıldırım, "Tavşantepe'den metro Tuzla'ya gelecek. Tuzla'da metroyla tanışmış olacak, hayırlı uğurlu olsun. Böylece Pendik Tavşantepe'ye 12 dakikada gideceksiniz." dedi.

Şifa Park Alışveriş Merkezi'nin önünde halka hitap eden Yıldırım, "Şimdi Tuzla için yeni bir dönem. Yeni heyecanın, hizmetlerin başlayacağı bir dönemin arafesindeyiz. Tuzla, Mimar Sinan, Şifa. 25 gün var, 25 gün... Hazır mısınız? Yeni bir destan yazacak mısınız? Tuzla'da ay yıldızlı bayrağı en yükseğe çıkaracak mıyız? Şadi Yazıcı'yı Tuzla'nın yeni dönem de belediye başkanı yapıyor muyuz?" şeklinde seslendiği vatandaşlardan 'evet' cevabını aldı. Yıldırım, Yazıcı'ya oy verilirken, kendisinin de unutulmamasını istedi.

İSTANBUL'UN YENİ OTOGARLARINDAN BİRİ TUZLA'YA YAPILACAK

İstanbul'daki üç otogardan bir tanesini de Tuzla'ya yaptıklarını müjdeleyen Yıldırım, otobüs terminalini Orhanlı gişelerinin yakınındaki bir alana kuracaklarını anlattı. Yıldırım, Gebze-Halkalı banliyö trenlerinin ise yeniden yapıldığını anımsatarak, "Çalışmalar tamamlandı, yakın zamanda bu hattı da açıyoruz. Tuzla'dan Halkalı'ya kadar hiç inmeden rahat rahat Üsküdar'da denizin altından Marmaray'dan geçerek gideceksiniz. Hayırlı, uğurlu olsun. Tuzla ulaşımda kavşak noktası haline geliyor." ifadesini kullandı.

Tuzla tersanesinin yakınındaki Kamil Abdüş Gölü'nün de Belediye Başkanı Yazıcı tarafından mesire alanı haline getirildiğini aktaran Yıldırım, Hayırsızada'nın ise artık Tuzla'nın ve halkın adası olacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 00:46
YORUM EKLE