TOKİ'ye Başvuru Sayısı 350 Bini Geçti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Başvurularımız bugün itibarıyla 350 bini aştı. Hedefimiz 2023 yılına kadar bu başvurularda, vatandaşlarımızı ev sahibi edebilmek adına en az 250 bin sosyal konut yapmak istiyoruz."

TOKİ'ye Başvuru Sayısı 350 Bini Geçti

HER YIL 40 BİN KONUT DÖNÜŞECEK

Kentsel dönüşümün kendilerinin ve yerel yönetimlerinin önceliği olduğunu vurgulayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Biz bu noktada, bundan sonraki süreçte vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde kentsel dönüşüm projesini belediyelerimizle birlikte yürüteceğiz. Bakanlık olarak bu acıları bir daha çekmemek adına belediyelerimize her türlü finans desteği vereceğiz." dedi.

Bakan Kurum,  "Vatandaşlarımızın görüşleri doğrultusunda, vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda o yatay mimari anlayışını, az katlı, 4-5 katı geçmeyecek kentsel dönüşüm projelerini Bakanlığımız ve belediyelerimizin desteğiyle... Biliyorsunuz hem Bakanlık olarak biz her yıl yaklaşık 30-40 bin konutun dönüşümünü yapacağız hem de İller Bankası Genel Müdürlüğü kanalıyla da belediyelerimize yüzde 50'ye kadar faiz desteği vereceğiz. O faiz desteğiyle de belediyelerimiz vatandaşımızla el birliğiyle bu kentsel dönüşüm sürecini yönetecekler." 

TOKİ'YE BAŞVURANLARIN SAYISI 350 BİNİ GEÇTİ

Bakan Kurum, "Başvurularımız bugün itibarıyla 350 bini aştı. Hedefimiz 2023 yılına kadar bu başvurularda, başvuran vatandaşlarımızı ev sahibi edebilmek adına en az 250 bin sosyal konutu, tüm Türkiyemize yapmak istiyoruz." 

Kocaeli'nde 583 liradan başlayan taksitlerle

"Bu çerçevede Kocaeli'deki konutlarımızın taksitleri de 583 liradan başlıyor ve 240 aya varan vadeyle vatandaşlarımız ev sahibi olabiliyor. Gelen talebe göre de bundan sonraki süreçte diğer ilçelerimizde ve merkezde de sosyal konut uygulaması yapıp, hem alt gelir grubu vatandaşlarımıza hem de orta gelir grubu vatandaşlarımıza, emeklilerimize, şehit ailelerimize ve gazilerimize yönelik bu projelerimizi tüm şehirlerde uygulamak suretiyle, o yatay yapılaşmayı örnek teşkil edecek bu projeleri şehirlerimize yapmış olacağız."

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 00:17
YORUM EKLE