TOKİ'ye Başvuru Sayısı 250 Bini Geçti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 6 Mart'ta başlayan 50 bin konutluk proje için TOKİ'ye şimdiye kadar 250 binin üzerinde başvuru geldiğini açıkladı.

TOKİ'ye Başvuru Sayısı 250 Bini Geçti

İLK ETAPTA 50 BİN KONUT

Bakan Kurum, çalışmanın ilk etabının, 50 bin sosyal konut olduğunu ifade eden Kurum, 67 ilde 50 bin sosyal konuta ilişkin sürecin tamamlandığını kaydetti. 6 Mart itibarıyla konut başvurularının alındığını vurgulayan Bakan Kurum, 388 liradan başlayan ve 240 aya varan vadeyle 67 ilde bu projelerin vatandaşların talebine sunduklarını aktardı.

50 BİN KONUT İÇİN 250 BİN BAŞVURU

Bakan Kurum, "Bu da bizi açıkçası çok memnun etti. Talebin nereden geldiğine bakarak, belki o 250 bini de bu talebe bakarak artırma imkanımız da olacak. 50 bine 2019 içerisinde başlıyoruz. Kalan sürece ilişkin de Sayın Cumhurbaşkanımızın bize talimatları; 'deprem riski altında yaşayan ve alt gelir grubunda konutu olmayan hiçbir vatandaş kalmasın.' Bu doğrultuda, çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bunu 81 ile çıkaracağız. Gelen talebe göre de o projelerimizi orada yoğunlaştıracağız. İstanbul, Bursa, Konya, İzmir, Erzurum ve Adana illerinde çok fazla talep var. Bu illere yoğunlaşacağız gözüküyor. 250 binin üzerinde talep olması durumunda da karşılayacağız, devlet olarak sorumluluğumuz, görevimiz budur. O sayıyı artırma yönünde gideceğiz."

Bakan Kurum, sosyal konut projeleriyle sadece inşaat sektörüne değil sektörü ilgilendiren tüm alanlara da destek olunacağını belirterek, sloganın 'yatay şehirleşme ile yükselen Türkiye' olduğunu hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 00:11
YORUM EKLE