TOKİ'den Şartsız Kurasız Konut Satışı

TOKİ, aralarında İstanbul ve Ankara'nın da olduğu tam 17 şehirde 3 bin 926 adet konutu kurasız şartsız satıyor.

TOKİ'den Şartsız Kurasız Konut Satışı

DAR GELİRLİLER İÇİN KURASIZ SATIŞ

Satıştaki bağımsız birimlerin yüzde 95’i alt ve orta gelir grubu için yapılan sosyal konutlardan oluşuyor. Yaklaşık 3.5 yıldır yapılan konutların yüzde 84’ü 6 kat ve aşağısında inşa ediliyor. İdare, yatay mimari kadar proje geliştirdiği ilin mimari özelliklerine de özen gösteriyor. 

Gayrimenkullerin birçoğu kurasız ve başvuru önceliğine göre satılıyor. Konut satın almak isteyenlerin belirtilen süre içerisinde ilgili bankalara müracaat etmeleri gerekiyor. Konutların bulunduğu illere göre yüzde 10, 20 ve 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleriyle ev ve iş yeri sahibi olunabiliyor. Uzmanlar, daha önce kura ile satılan konutlardan elde kalan sınırlı sayıdaki konutun şimdilerde aynı fiyat avantajı ile kurasız satıldığına dikkat çekti.

İSTANBUL'DA KURAYLA

TOKİ talebin yoğun olduğu illerde ise kurayla dar gelirli vatandaşı konut sahibi yapıyor. İdarenin İstanbul Silivri'de inşa ettiği ve kuralı sattığı halihazırda 598 adet bağımsız birim bulunuyor. Bunların satış fiyatı 198 bin liradan başlıyor. TOKİ’nin İstanbul’da Kayabaşı ve Tuzla’da yeni konutları da önümüzdeki aylarda kurayla satışa sunması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 04:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER