banner53

Toki'den Modern Sanayi Siteleri!

TOKİ Başkanı Turan, yeni şehirler kurarken planlı şekilde küçük ve orta ölçekli esnafın modern ticaret alanlarında iş yapmaları için yeni sanayi siteleri planladıklarını belirtti.

Toki'den Modern Sanayi Siteleri!

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada, yeni şehirler kurarken planlı şekilde küçük ve orta ölçekli esnafın modern ticaret alanlarında iş yapmaları için yeni sanayi siteleri planladıklarını, Kayseri ve Bursa'da inşa ettikleri sanayi sitesi projelerinin istihdama ve bölgesel gelişime katkı sunduğunu belirtti.

İstanbul, Aksaray, Bolu ve Diyarbakır'daki modern sanayi sitelerinin yapımının hızla sürdüğünü aktaran Turan, yeni sanayi siteleriyle küçük ve orta ölçekli esnafın iş yapmalarını sağlayacaklarını ifade etti.

Sosyal konut üretiminin yanı sıra konut dışı alanlarda da yatırım projelerine devam ettiklerini vurgulayan Turan, şunları kaydetti:

"Bursa Kestel Büyük Sanayi Sitesi'ni yaklaşık iki milyon metrekarelik alanda inşa ettik. Kayseri Kocasinan'da birinci etapta 688, ikinci etabında 228 iş yerinin bulunduğu Kayseri Mobilyacılar Sitesi'ni inşa ettik. Bu projelerimiz hem Anadolu sanayisine örnek teşkil edecek hem de vatandaşlarımıza yeni iş olanakları sağlayacak."

İnşa ettikleri sanayi sitelerinin sadece ticaret ve üretim yapılan yerler değil, iş yerine göre 3, 5, 15 kişinin çalışıp üretim yapacağı yerler olduğunu anlatan Turan, "Yeni şehirler kurarken planlı şekilde küçük ve orta ölçekli esnafın modern ticaret alanlarında iş yapmaları için yeni sanayi siteleri planlıyoruz. İnşa ettiğimiz modern dükkanlar ve KOBİ'lere sağladığımız imkanlarla esnaf ve sanatkarlara destek veriyoruz." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 03:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER