TOKİ Konutlarına Başvuru Sayısı Rekora Koşuyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, sosyal konut projesine başvurunun 550 bini aştığını belirterek, "Bu çok önemli bir sayı. İnşallah 2023'e kadar TOKİ eliyle en az 250 bin konut yapmayı hedefliyoruz." dedi.

TOKİ Konutlarına Başvuru Sayısı Rekora Koşuyor

2023'E KADAR 250 BİN KONUT YAPILACAK

Bakan Kurum, 2023'e kadar 250 bin sosyal konut projesini hayata geçirmeyi hedeflediklerini hatırlatarak, "Bunun ilk etabı, 50 bin konutu açıkladık. Bu kapsamda Konya'da 3 bin konut inşasına başladık. Söz verdiğimiz üzere ilave bin konutu daha yapacağız." diye konuştu.

BAŞVURU SAYISI REKORA KOŞUYOR

Vatandaşların 460 lira ödemeli 240 ay vadeyle ev alabileceğini vurgulayan Kurum, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar 550 binin üzerinde başvuru gerçekleşti. Bu çok önemli bir sayı. İnşallah 2023'e kadar TOKİ eliyle en az 250 bin konut yapmayı hedefliyoruz. Bunun da üstüne çıkarak Cumhurbaşkanımızın, 'bu ülkede evi olmayan hiçbir alt gelir grubu vatandaşım kalmasın, riskli binada hiçbir vatandaşım oturmasın' talimatı çerçevesinde bu projeyi yürütüyoruz. Hemşehrilerimden rekor destek bekliyorum. Konyalılar, zillet ittifakına sandıkta gerekli mesajı verecek. Hemşehrilerim terör örgütüyle kol kola girenlere gerekli mesajı verecek. Rekor bir oyla her zaman olduğu gibi Konya'mız Cumhurbaşkanımızın arkasında duracaktır."

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 01:04
YORUM EKLE