banner53

Millet Kıraathaneleri Merkezefendi Kütüphanesi'ne Benzeyecek!

Zeytinburnu Merkezefendi Şehir Kütüphanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin Hatay mitinginde açıkladığı "Millet kıraathaneleri" projesine rol model olacak.

Millet Kıraathaneleri Merkezefendi Kütüphanesi'ne Benzeyecek!

Kütüphanenin bir yılı aşkın süredir hizmet verdiğini aktaran Aydın, tematik özelliğe sahip olan şehir kütüphanesinde dünyanın her ülkesinin en az bir şehrini anlatan kitapların yer aldığını ve dünyadaki bir şehirle ilgili araştırma yapmak isteyenlerin buraya gelebileceğini belirtti.

Kütüphaneye gelenlere çay, kahve ve çorba ikram ettiklerini belirten Aydın, "Yani burada gençler ders çalışırken, kitap okurken, araştırma yaparken kalkıp yemek yemek için dışarıya gitmesin, öyle bir uğraşın içerisinde olmasın. Çorbasını da alsın, diğer ikramlarını da alsın, tabiri caizse kekini de alsın. Gündüz 12.00'de gelemediği yerde 24 saat bilgiye ulaşılabilecek. Bilgi dünyadaki en etkili güçtür." 

"Burada bilgiye ulaşacak, arkadaşlıklar olacak. Sosyal çevresi genişliyor, yeni arkadaşlar kazanıyor. Gençler evinde ders çalışma imkanı varken, evi müsaitken orayı tercih etmiyor burayı tercih ediyor. Niçin? Buradaki ortam, psikoloji ve iklim insanı daha çok çalışmaya, kitap okumaya, araştırma yapmaya teşvik ediyor. Bilgili insanların ve bilgiye susamış olan insanların geldiği ortam çok etkileyici olur. Beni etkiliyor, her gün gelmek istiyorum. Fırsat bulsam her gün burada bir saat kitap okuyabilsem. En çok rahat ettiğim mekanlardan birisi burası. Şurada gençleri, kitapla ilgili olan insanları görmek, onlarla müsait olduklarında ayaküstü kısa sohbet edebilmek, onların enerjisinden, gelecekle ilgili düşüncelerinden etkilenmek beni mutlu ediyor." değerlendirmesini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER