Konut Kredisi Faizlerinde 1'in Altı Mayıs'ta

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, faizlerin yüzde 1,28’lere geldiğini belirterek, mayıs gibi yüzde 1'in altını, yüzde 0,98’i görünce sektördeki sürecin daha da hızlanacağını ifade etti.

Konut Kredisi Faizlerinde 1'in Altı Mayıs'ta

ÖTV VE KADV İNDİRİMLERİ UZATILDI

Bakan Albayrak, ÖTV ve KDV indiriminin uzatılmasına ilişkin dün gece yarısı resmi gazetede yayınlanan tebliğ ile birlikte özellikle iç piyasa ve iç talebin dengelenme sürecini desteklediklerini söyledi.

MART AYINDA TOPARLANMA BAŞLADI

Mobilya sektörü, beyaz eşya ve otomotivde ticari araçlardaki indirimin devamı noktasında adım attıklarını dile getiren Albayrak, "Konutta da mart itibarıyla günlük takip ettiğim rakamlar çok güçlü bir toparlanmaya işaret ediyor." dedi.

MAYIS'TA FAİZLER 0,98 İNECEK

Albayrak, faizlerin yüzde 1,28’lere geldiğini belirterek, mayıs gibi yüzde 1'in altını, yüzde 0,98’i görünce sektördeki sürecin daha da hızlanacağını ifade etti.

Konut sektöründeki sürecin diğer sektörlere yansıdığına dikkati çeken Albayrak, yan sektörlerin, iç piyasa ve iç talebinin de inşaat sektöründeki hızlanmayı güçlü bir şekilde takip edeceğini vurguladı.

İkinci el otomobil satışlarında yaşanan KDV sorununun kendisine aktarıldığını ve konuya ilişkin çalışma yaptıklarını anlatan Albayrak, "Dün gece itibarıyla arkadaşlarla konuştuk, (KDV uyuşmazlığında) imzaları tamamladık, Külliyeye gönderdik. Bugün biraz önce aldığın bilgi itibarıyla Külliye'de de imzadan çıkmış. Bu uyuşmazlık sorununu da çözmüş olduk." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 01:08
YORUM EKLE