Komşuluk Bitmesin Diye Yatay Mimari!

Manisa'da bin 101 dairenin tesliminde konuşan Toki Başkanı Mehmet Turan, "Son dönemde yaptığımız uygulamalarda yatay mimariyi esas alıyoruz. Çok yüksek binalar olmamasını istiyoruz. Komşuluk ilişkilerin kaybolduğuna dair veriler var. Şu anda Yunus Kent'te de bu uygulandı."

Komşuluk Bitmesin Diye Yatay Mimari!

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve Yunusemre Belediyesi işbirliğiyle 5 bin 500 konutluk Akgedik Yunus Kent Projesi'nin ilk etabında bin 101 konutun anahtarları hak sahiplerine dağıtıldı. Törende Konuşan TOKİ Başkanı Mehmet Turan,

"TOKİ 2014 yılından itibaren konsept değişikliğine gitti. Şu anda Yunus Kent'te de bu uygulandı. Son dönemde yaptığımız uygulamalarda yatay mimariyi esas alıyoruz. Çok yüksek binalar olmamasını istiyoruz. Komşuluk ilişkilerin kaybolduğuna dair veriler var. Geçmiş TOKİ binalarından farklı olarak esnaflar var, meydanlar var. Burası çok yakın bir zamanda bir ilçe ölçeğine kavuşacak. Büyük parkları, okulları, camileri, kültür alanları olan toplamda 22 bin insanın yaşayacağı, Türkiye'ye örnek bir semt merkezi olacak. Bu proje TOKİ'nin düzenlediği yarışmada ödül kazanan bir projedir. Bu proje bittiğinde Türkiye'de örnek gösterilecek bir yaşam merkezi olacak" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:44
YORUM EKLE