banner53

Kaçak Yapılaşmanın Cezası En Az 1 Yıl Hapis!

Bakan Özhaseki İmar Barışı ile ilgili getirilen eleştirilere,"İmar Barışı kaçak yapılaşmanın önünü açar eleştirisi yersiz zira kaçak yapı yapana, göz yumana, hizmet getirene en az 1 yıl hapis cezası öngörülüyor."

Kaçak Yapılaşmanın Cezası En Az 1 Yıl Hapis!

Bakan Özhaseki, İmar Barışı'nın kaçak yapılara yol açacağı yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine de şunları söyledi:

"Haklılık payı var, yok diyemeyiz. Geriye dönük bakıldığında, çeşitli dönemlerde 13 tane imar affı çıkmış, böyle olunca partilerden eleştiri gelmiyor ama haliyle bir korku, tedirginlik yaşanıyor. Acaba bu gelen şey kötü yapılaşmanın önünü açar mı, hızlandırır mı diye düşünülüyor. Hayır bu olmaz. Bunun teminatı, Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun verdiği karardır. Yakın zamanda verilmiş olan kararda, imara aykırı yapı yapana, yaptırana, kamu hizmeti getiren kamu görevlilerine hapis cezası var. Eskiden çok uygulanmamış ama vatandaş Yargıtay'a müracaat etmiş, 'hükmü erteleme için' ama Yargıtay kabul etmemiş, yatmak zorundasın demiş. Yapan, yaptıran, göz yuman en az 1 sene hapis yatacak."

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER