banner53

İzmir Manisa Arasında Yer Alan Sabuncubeli Tüneli Açıldı

İzmir-Manisa yolunu birbirine bağlayan Sabuncubeli Tünelleri ve Bağlantı Yolları'nın açılışı yapıldı.

İzmir Manisa Arasında Yer Alan Sabuncubeli Tüneli Açıldı

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir-Manisa yolunu birbirine bağlayan Sabuncubeli Tünelleri ve Bağlantı Yolları'nın açılış töreninde, beş ayrı projenin daha açılışını gerçekleştireceklerini kaydederek,

"Türkiye'nin aydınlık yarınlarını müjdeleyen Sabuncubeli Tüneli hayırlı, uğurlu olsun. İzmir'in, Manisa'nın güzel insanları İzmir'in milletvekili olmaktan, Meclis'te bu güzel şehri temsil etmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, "Bazıları orada burada iş yapamazlar, yapılan işlere de karşı çıkarlar ya tüneli görüyorlar artık yapılmış, yapılacak bir şey yok. Bunu gözden kaçırmanın imkanı yok. Bu sefer de diyorlar ki paralı olacakmış. Paralı değil, bedava. Gidiş de geliş de bedava olacak" dedi.

Başbakan Yıldırım, İzmir-Manisa yolunu birbirine bağlayan Sabuncubeli Tünelleri ve Bağlantı Yolları'nın açılış töreni öncesi Manisa tarafından tünele girdi, tünelde makam aracını kendisi kullandı.

Yıldırım, törendeki konuşmasına "Duyduk duymadık demeyin, Sabuncubeli Tünellerini açıyoruz, bir hayal daha gerçeğe döndü. Bu büyük eseri bölgeye kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" sözleriyle başladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER