banner53

İstanbul'a Devasa Yatırımlar Yapılıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yenikapı mitinginde yaptığı konuşmada, İstanbul'a yapılan yatırımlardan bahsetti. Millet Bahçesi projesinin ayrıntılarını paylaşan Erdoğan, "İstanbul'a yapılacak Millet Bahçesi Central Park'ın 3,5 kat büyüklüğünde olacak!"

İstanbul'a Devasa Yatırımlar Yapılıyor!

Atatürk Havalimanı yerine yapılacak Millet Bahçesi projesinin ayrıntılarını paylaşan Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı'nın yerine 11,7 kilometrekare alana kurulacak bu park, New York'taki Central Park'ın 3 katı ve Londra'daki Hyde Park'ın 8 katı büyüklüğünde olacak. İstanbul Millet Bahçesi aynı zamanda Türkiye tarihinin en büyük ağaçlandırma projesi olacak.

Erdoğan, "Sağlıkta İstanbul'a çağ atlattık. 129 adet sağlık tesisi inşa ettik. 5 kat trilyon olan 14 sağlık tesisimizin inşaatı devam ediyor. 7 bin yataklı 2 dev şehir hastanesi yapıyoruz. Başakşehir Şehir Hastanesi 2 yıla kadar tamamlanacak. Sancaktepe Şehir Hastanesi de YPK onayında."

"5 büyük Millet Bahçesi'ni hayata geçiriyoruz. Atatürk Havalimanı'nı Millet Bahçesi'ne dönüştürüyoruz. Central Park, High Park'tan daha büyük Millet Bahçesi. Central Park'ın 3,5 kat büyüklüğünde, bize bu yakışır. Şimdi, 29 Ekim'de havalimanını açıyoruz. Açılışla birlikte burada da yıkım çalışmaları başlıyor. Derdimiz İstanbulumuz bu güzelliklere sahip olsun."

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 04:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER