'Her Semtin Mesleği Olsa, Orada Yaşayanlar da O Mesleği Öğrense'

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Her mahallenin, her semtin bir mesleği olsa. her çocuk oturduğu muhitin ekonomisine uygun mesleki eğitimler alsa ve bunu da pratik yaparak geliştirse...."

'Her Semtin Mesleği Olsa, Orada Yaşayanlar da O Mesleği Öğrense'

MAHALLİ İDARELER VE REVİZYON İHTİYACI

Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi (TÜRKAD) tarafından "Mahalli İdareler ve Revizyon İhtiyacı Sempozyumu" düzenlendi. İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Cemil Birsel Salonunda gerçekleştirilen sempozyumun açılışına; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürü Turan Konak, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve TÜRKAD Başkanı Avukat Dr. Mehmet Sarı katıldı.

İNSANLARIN ŞEHİRDEN BEKLENTİSİ DEĞİŞTİ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan programda yaptığı konuşmasında, şehirlerde bütüncül bir bakış açısına ihtiyaç olduğunu belirterek, “Şehirlerin gelişmesiyle birlikte insanların şehirlerden beklentisi de değişti. Artık insanlar şehirlerde ekonomi bazlı bir planlama bekliyor. Ne üreteceğiz, üretmek için nasıl bir insan kaynağı yetiştireceğiz? Sosyal ve kültürel hayat nasıl olmalı? Tüm bu soruların cevap bulması noktasında ekonominin de, üretilecek mal ve hizmetlerin de hangi insan kaynağı ile yapılacağının doğru düşünülüp planlandığı sürecin tartışılması gerekiyor.

HER MAHALLENİN, HER MUHİTİN, HER SEMTİN BİR MESLEĞİ OLSUN

Başkan Demircan, “Her mahallenin, her muhitin, her semtin bir mesleği olsa. her çocuk oturduğu muhitin ekonomisine uygun mesleki eğitimler alsa ve bunu da pratik yaparak geliştirse; o zaman hem şehirlerden beklentilerin karşılanması noktasında hem de şehirlerin markalaşması noktasında önemli mesafe kat etmiş oluruz. Ekonomi bazlı eğitim ve üretim ilişkisinin kurgulandığı bir yerinde yönetim modeline sadece ülkemizin değil,  bütün dünyanın ihtiyacı var diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 01:17
YORUM EKLE