'Hastane Turizmi Türkiye'nin Geleceği'

Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, 14 Mayıs Eczacılık Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Son dönemde Türkiye'de çok büyük yatırımlarla hastaneler yapıldı. Hastane turizmi, Türkiye'nin geleceği olacak."

'Hastane Turizmi Türkiye'nin Geleceği'

Sağlık turizmi ülkenin geleceği

Devlet tarafından sağlık sektörüne çok ciddi yatırımlar yapıldığının altını çizen Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, "Son dönemde Türkiye'de çok büyük yatırımlarla hastaneler yapıldı. Hastane turizmi, Türkiye'nin geleceği olacak. Türkiye olarak göz, kalp gibi önemli alanlarda çok iyiyiz. Tomografi cihazlarında ABD'dekilere kıyasla en modern ve en yenisi Türkiye'de." diye konuştu.

Sağlık sektörüne teşvik verilmeli

Nezih Barut, bu dönemde bugüne kadar verilmeyen teşviklerin verildiğini ancak yeterli olmadığını belirterek, "İlaç sektörüne daha çok teşvik verilmeli. Teşviklerin artırılmasını talep ediyoruz." dedi.

Devletin sadece vergi teşvikleri verdiği anlatan Barut, "Daha büyük teşvikler verilmeli. Bina yapılması, uzun vadeli düşük faizli krediler alınması için devletin bir takım girişimler yapması gerekiyor. Bunlar hallolursa verilecek teşvikler ilaç sektöründeki sıçramalara, yeni molekül bulunma heyecanına, cari açığa sebep olan ilaçların ithalatının önlenmesine yardımcı olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 03:29
YORUM EKLE