Halka İmar Barışı Brifingi!

Muğla'nın Bodrum ilçesi, Göltürkbükü Mahallesi'nde vatandaşlar, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından imar barışı konusunda bilgilendirildi.

Halka İmar Barışı Brifingi!

Burada düzenlenen imar barışı bilgilendirme toplantısına Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, yönetim kurulu üyeleri Yener Çelik, Feridun Katar, Kadın Kolları üyeleri ve partililer, Göltürkbükü Mahalle Muhtarı Musa Göze ve mahalle sakinlerine imar barışı hakkında bilgi verip, sorularını yanıtladı.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, imar barışı konusunda, vatandaşa sağlanan bu olanağın, maddi, manevi herhangi bir şekilde sömürülmesine asla izin verilmeyeceğini ve ard niyetli kullanılamayacağını söyledi. Özmen, "İmar barışını anlatmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar birçok mahallede bu konuyu Bodrumlular'a anlattık. Uzunca zamandır, imar barışı konusunda birlikte verdiğimiz mücadelemiz nihayet sonuçlandı ve Torba Yasa'da yayınlandı. Sistem tamamen sizlerin beyanı üzerinden çalışacak. Beyanların doğru yapılması, vatandaşın çıkarı açısından çok önemli. İmar Barışı 31 Aralık 2017 tarihinde önceki binalar ve eklerini kapsamayacak. Hak sahiplerinin e-devlet üzerinden yapacağı başvurularıyla başlayan süreç 'yapı kayıt belgesi' ile son bulacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 04:57
YORUM EKLE