Esenyurt Cazibesini Kaybediyor!

İstanbul’un en fazla konut satışı gerçekleştirilen ilçesi Esenyurt özelinde bir yazı kaleme alan villa ve lüks konut uzmanı Ferhat Bektaş, ilçenin en fazla satışı gerçekleştiriyor olsa bile, geçen yıla göre cazibesini yitirdiğini söyledi.

Esenyurt Cazibesini Kaybediyor!

Esenyurt’taki bu cazibe kaybı görülebiliyor

Ferhat Bektaş, “Nisan ayında 2.700 konut satışı gerçekleşen Esenyurt‘ta; Ocak ayında 2.770, Şubat ayında 2.618 ve mart ayında 2.750 satış gerçekleşti. Esenyurt’un 2017 satış rakamlarına bakıldığında, satışların bir ay dışında tamamen üç bin satışın üzerinde gerçekleştiği görülebiliyor. Diğer etkenleri bir kenara koyduğumuzda, sadece satış rakamları üzerinden bile bakıldığında Esenyurt’taki bu cazibe kaybı görülebiliyor.”

Konutta alıcıyı mağdur eden projeler Esenyurt'tan

İstanbul‘daki batık projelerin büyük çoğunluğunu barındıran ve konut dolandırıcılığında en fazla mağdur yaratan Esenyurt’un bu özelliği, konut yatırımcısının bu ilçeye güveni etkilediğini belirtiyor. “Esenyurt” denilince oluşan negatif algıya karşı, inşaat firmalarının da projelerini Beylikdüzü olarak lanse ettiğini söyleyen Bektaş, bu algının ortadan kalkması için, oluşan konut mağduru sorunlarının çözümlenmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 05:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER