Esenler Otogarı Yerine 3 Otogar

Esenler'deki otogarı kaldıracağız diyen Yıldırım, "Orası kalkacak, uydu dediğimiz, yeni havaalanına yakın 2 tane, Tuzla'da da 1 tane olmak üzere 3 otogar yapılacak" ifadelerini kullandı.

Esenler Otogarı Yerine 3 Otogar

ESENLER OTOGARI YERİNE 3 OTOGAR YAPILACAK

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir TV programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. "Esenler'deki otogarı kaldıracağız" diyen Yıldırım, "Orası kalkacak, uydu dediğimiz, yeni havaalanına yakın 2 tane, Tuzla'da da 1 tane olmak üzere 3 otogar yapılacak" ifadelerini kullandı. 

OTOGARA ULAŞIM ZORLAŞTI

Yıldırım, Esenler'deki otogarı kaldıracaklarını anlatarak, "Artık oraya giriş-çıkış zorlaştı. Ciddi anlamda şehir içi trafiğini tıkayan bir hale geldi. Orası kalkacak, uydu dediğimiz, yeni havaalanına yakın 2 tane, Tuzla'da da 1 tane olmak üzere 3 otogar yapılacak. Oralara da raylı sistem, toplu taşıma yaptığımız için nasıl bir havaalanına bir insan gidiyorsa otobüs terminaline de gidebilecek. Birbiriyle entegre bir sistemi gerçekleştireceğiz. Bütün bunların amacı şehir içine yolculuk harici akını, lojistik amaçlı trafiği dışardan şehir merkezine değil, şehrin çeperlerinde tutup oradan içeriye ihtiyaç kadar getirmek." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 00:51
YORUM EKLE