banner53

Erzurum Şehir Hastanesi Yıl Sonu Açılıyor

Başbakan Yardımcısı Akdağ, yapımı süren Erzurum Şehir Hastanesi'nin yıl sonunda kısmen hizmete gireceğini açıkladı.

Erzurum Şehir Hastanesi Yıl Sonu Açılıyor

Bu yataklara ilaveten bölge hastanesine ait adli psikiyatri ve fizik tedavi hastanesinin kamu özel ortaklığıyla inşa edileceğini belirten Akdağ, "Onlar da bu hastanenin bir parçası olacak. Böylece 2020 yılına vardığımızda bin 300 yatak bin 500 yatağa kavuşmuş olacak. Aslında bir kriz ve deprem durumunda bölgede çok büyük ihtiyacın olması durumunda buradaki yatakları iki binin üzerine çıkarabilecek durumdayız." ifadesini kullandı.

Akdağ, hastanenin doluluk oranını bakılmaksızın her odada bir hastanın yatacağını, bazı odaların ise suit olacağını vurgulayarak, böylece hasta ve yakınlarının mahremiyetinin de korunacağını söyledi.

Yoğun bakım servislerinin sayısında önemli oranda artış olacağına işaret eden Akdağ, şöyle devam etti:

"Burada müstakil hasta yatağı şeklinde orijinal bir mimari uyguladık. Yoğun bakım servislerinde de her hasta için müstakil bir bölüm var. İki yüz yetmiş civarında da yoğun bakım yatağımız olacak. Hasta burada kendisini gözleyen bir doktorla irtibat halinde olacak. Böylece daha iyi bir insani bakım standartları getiriyoruz. Ameliyathane sayımızın da 39 olmasının yanı sıra otoparklardaki araç sayıları da 3 bin 500 olabilecek. Dolayısıyla kapalı otoparka da önem veriyoruz. Çünkü açık otoparkların bahçeleri adeta oto pazarına çevriliyor. Buraların yeşil ve huzur alanı olması açısından bunu önemsiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 02:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER