Emlak Bankası Personel Alıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emlak Bankası’nın açılışını yaptı. Peki, Emlak Bankası'nın personel alım şartları neler?

Emlak Bankası Personel Alıyor

Bankadan yapılan açıklama şu şekilde; Genel başvuru niteliğinde düzenlenmiş bu ilana yapılan başvurular, Bankamızda ilerleyen dönemlerde oluşabilecek açık pozisyonlar için değerlendirilecek ve niteliklerinize uygun pozisyonlar oluşması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

YENİ MEZUNLAR İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

Emlak Bankası'nda yeni mezunların davet edilebileceği değerlendirme boyutları:

Genel Yetenek Sınavı

Yabancı dil gerektiren pozisyonlar için "Yabancı Dil Sınavı"

Değerlendirme Merkezi Uygulamaları

Mülakat

Kişilik & Yetkinlik Envanteri

Aranan şartlar:

Üniversitelerin iktisadi, idari bilimler ve mühendislik lisans programlarından mezun,

İletişim kabiliyeti gelişmiş,

Analitik düşünebilen,

Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya en az 2 yıl tecilli,

28 yaşını aşmamış olmak

EMLAK BANKASI'NIN TARİHÇESİ

Emlak Bankası, 3 Haziran 1926’da Atatürk’ün talimatı doğrultusunda 20 milyon TL sermaye ile kuruldu. 1953 yılında ödenmiş sermayesi 300 milyon TL’ye çıkarılan banka, AnkaraYenimahalle, Ankara-Telsizler, İstanbul-Levent, İstanbul-Koşuyolu İstanbul-Emekli Subay Evleri, İstanbul-Ataköy,İzmir-Denizbostanlısı, Edirne-Mimar Sinan, Eskişehir-Yunuskent, Urfa, Çankırı ve Diyarbakır konutları projelerine imza attı.

Banka bu dönemde kendi inşaatlarının yanı sıra, Ankara Türk Ocakları Merkez Binası, Merkez Bankası Binası, Ankara Devlet Opera ve Balesi, Milli Savunma Bakanlığı Konutları, TRT Sitesi, Devlet Mahalleleri, TBMM Lojmanlarını da inşa etti. Faaliyet gösterdiği son yıllarda ise İstanbul-Ataköy, Ataşehir, Bahçeşehir, Mimaroba, Sinanoba, Ankara-Bilkent, Elvankent, Konutkent, İzmir-Gaziemir, Mavişehir gibi projeleri gerçekleştiren banka, konut, dış ticaret ve denizcilik sektörlerinde uzmanlaştı.

Ancak 3 Temmuz 2001 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Emlak Bankası’nın bankacılık yapma yetkisi sona erdirildi ve tasfiye kapsamına alındı. Tasfiye hali ve tasfiye işlemleri 27 Mayıs 2017 tarihine kadar sürmüş, Bu tarihte yayınlanan 7020 sayılı kanunla Bankanın tasfiye hali kaldırılmıştır.

25 Şubat 2019 tarihinde Türkiye Emlak Katılım Bankası adıyla tekrardan faaliyet izni Resmi Gazete'de yayımlandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 07:32
YORUM EKLE