Dünyanın İlk Akıllı Otoyolu Çin'de Yapılacak

Dünyanın ilk akıllı otoyolu olacak olan Çin'in Hangzhou ve Ningbo şehirlerini birbirine bağlayacak otoyolun detayları ortaya çıktı.

Dünyanın İlk Akıllı Otoyolu Çin'de Yapılacak

DÜNYANIN İLK AKILLI OTOYOLU

İnsanların hareketleri ve yaşam şekilleri de bu yapının etkisiyle değişiyor. Çin'de bu gelişmelere en hızlı şekilde adapte olan ülke olarak karşımıza çıkıyor.

Çin'de yapılan yeni otoyolda geleceğin yapay zeka ile olacağını bizlere gösteriyor. Hayatımızdaki her noktaya giren akıllı ürünler artık otomobillerin hareketlerini hatta bizlerinde hareketlerini etkileyecek. Çin'de yapılacak olan akıllı otoyol bu etkileşime neden olacak.

2022 YILINDA FAALİYETE GEÇECEK

Dünyanın ilk akıllı otoyolu olacak bu otoyol, 161 km uzunluğa sahip olacak. 2022 yılında inşası tamamlanacak olan otoyolda, özerk yani kendi kendine giden otomobiller ile iletişim kurulacak.

Bu sayede araçların kazalardan kurtulmaları, daha az yakıt tüketmesini sağlayacak. Yolda aynı zamanda otonom olmayan otomobillerin de kaza yapmamaları için önlemler olacak ve bu sayede dünyanın ilk akıllı ve kaza önleme sistemli otoyolu yapılmış olacak. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 01:07
YORUM EKLE