banner53

Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Projesi Tüm Hızıyla Sürüyor...

Büyükçekmece’de Atatürk Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı’nda 4 blok ve 35 bağımsız bölümden oluşan riskli binaların yıkımı gerçekleştirildi.Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün iş makinesine çıkarak binaların yıkımını başlattı.

Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Projesi Tüm Hızıyla Sürüyor...

 Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün,ilçede devam etmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

Deprem kapıda..

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ‘‘Büyükçekmece’de depremin ağır hasar alabileceğini bildiğimiz blokları tek tek belirledik ve mal sahipleri ile görüştük. Kentsel dönüşüm projelerinin uygulanması bakımından bu şekilde yıkımlara devam ediyoruz. Yıkımlarımızı davul zurna ile gerçekleştiriyoruz, vatandaşımız da birlikteyiz burada da. Vatandaşlarımıza da elimizden gelen her türlü katkıyı sağlıyoruz. Yeter ki önümüzdeki günlerde olabilecek depremde, vatandaşımızın can kaybı olmasın. Olası deprem kapımızı çaldığı zaman, 7 buçuk büyüklüğündeki o deprem geldiğinde vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamak bizim asli görevimizdir. Çekmece olarak kentsel dönüşümde iyi bir noktaya geldik. Bundan sonra ilçemizde çıksa çıksa 100- 150 tane bina çıkar. Onlar da gittikten sonra biz Büyükçekmece’de huzur içerisindeyiz ve her gün bu hazırlığımız devam ediyor. Dolayısıyla biz Büyükçekmece’de yıkıma devam ediyoruz çünkü deprem geliyor’’ diye konuştu.

Büyükçekmece güzelleşiyor

Ali Silitalay ise ‘‘Büyükçekmece Belediye Başkanımız Hasan Akgün o kadar güzel çalışmalar yapıyor ki çok memnunum. Özellikle buraya gelmesi bizim için çok güzel. Allah sağlık verirse inşallah Büyükçekmece’miz çok daha güzel olacak’’ dedi.

Evinin yıkıldığını izleyen Tenzile Yılmaz ise,“İnşallah daha güzel olacağı için mutluyuz, en azından olası deprem yaşandığı zaman evlerimiz güvenli olacak. Evimi yıkımını görmek tabi ki beni duygulandırıyor, yıkıma başlanan ev benim evim. O balkonda torunum oynuyordu ama daha güzel ve sağlam olacağı için mutluluk verici. 99 depreminde olanları gördükten sonra aynı şeyleri yeniden yaşamayalım diye başkanımıza ve mimarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Büyükçekmecemiz için çok daha güzel olacak inşallah’’ dedi.


Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER