'Boş Mağazaları Verin 40 Bin Gence İş Sunalım'

BMD Başkanı Sinan Öncel, "AVM'lerde duran dükkânlara talibiz. AVM 1 yıl boyunca ciro üzerinden kira alsın, biz de o boş mağazaları dolduralım. Mevcut istihdamlarını yüzde 10 arttırıp en az 40 bin üniversiteli gence iş yaratalım."

'Boş Mağazaları Verin 40 Bin Gence İş Sunalım'

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN İŞ İMKANI

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, markaların sezon geçişlerinde ilave işgücüne ihtiyaç duyduğunu, bu ihtiyacı üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamak ve boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirip harçlıklarını kazanabilecekleri bir fırsata dönüştürmek istediklerini söyledi.

AVM'LERDE 5 BİN BOŞ MAĞAZA VAR

BMD Gençlik Zirve'sinde konuşan Öncel, markalardan gelen yoğun talep üzerine bu konuda bir çalışma yaptıklarını ifade etti. Sektör olarak mağaza açmak istediklerini, bunun için de mağaza ikliminin düzeltilmesi gerektiğini belirten Öncel şöyle devam etti: "Biz mağaza açmak istiyoruz. Boş AVM'lerde duran dükkanlara talip oluyoruz. Boş olan AVM 1 yıl boyunca ciro üzerinden kira alsın, biz de o boş mağazaları dolduralım. Devletin, AVM yönetimlerinin ve mağaza sahiplerinin markaların önünün açması halinde yıl sonuna kadar mevcut istihdamlarını yüzde 10 arttırıp en az 40 bin üniversiteli gence iş yaratalım." Şu anda 450 AVM'de yaklaşık 5 bin boş mağaza olduğunun altını çizen Öncel, önerdikleri modelle ülke ekonomisine katkıda bulunabileceklerini kaydetti.

VERGİ İNDİRİMİ ŞART

Perakende sektörünün son 20 yıldaki büyümesinin dünyada 'örnek vaka' gösterilecek kadar önemli olduğunun altını çizen Öncel, büyümenin önündeki engellerin kaldırılması için devletten, kiralamalarda KDV ve stopaj oranının yüzde 8'e indirmesi ile tazminatsız erken çıkış tartışmasına kesin çözüm beklediklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 01:14
YORUM EKLE