Asgari Ücretliye Ev Alma İmkanı

Bakan Kurum, "Taksitler 388 liradan başlıyor, iline göre değişiyor. En pahalı İstanbul galiba, 580 lira. Yani kiradan daha az. Askeri ücretle çalışan, geçinen vatandaşlarımızın ev sahibi olmalarının önünü açıyoruz."

Asgari Ücretliye Ev Alma İmkanı

TOKİ'NİN KONUT HAMLESİNE 4 GÜNDE 25 BİN BAŞVURU

TOKİ sosyal konutlarına dünden beri 25 bin vatandaşın başvuru yaptığını ifade eden Bakan Kurum, "Biliyorsunuz 3 gün önce Cumhurbaşkanımızın da tüm Türkiye genelinde başlattığı 50 bin konutlu bir sosyal konut projemiz var. Dün itibariyle bu projeye tam 25 bin 197 vatandaşımız başvurdu. 

BAŞVURULAR 19 NİSAN'A KADAR

Başvurularımız önümüzdeki haftadan itibaren devam edecek ve 19 Nisan'a kadar sürecek. Tüm Türkiye genelinde yatay şehirleşme ile yükselen Türkiye sloganıyla çıktığımız bu projede Eskişehirimize de bin tane konut yapıyoruz. Zemin artı 4-5'i geçmeyecek yatay mimari anlayışı ile Eskişehir'in özünü, kültürünü yansıtacak bu projede iki bölge yer alıyor. 

2+1 KONUTLAR 240 AY VADE 475 LİRA TAKSİTLE

Bu bölgelere baktığımızda bir tanesi Tepebaşı Zincirlikuyu'da 500 adet, diğeri de Odunpazarı Ihlamurkent mevkiinde yine 500 adet konut yapacağız. Eskişehir'deki 2 artı 1 konutlarımızın taksitleri 475 liradan başlıyor ve 3 artı 1 konutlarımız da 929 lira taksitle 240 aya varan vadelerimiz var. Burada sosyal konut anlamında alt gelir ve orta gelirli vatandaşlarımızın bu konutlara erişimi anlamında bu proje hem Eskişehir için hem de ülkemiz için çok önemli bir proje" şeklinde konuştu.

ÜLKE ÇAPINDA 500 BİN BAŞVURU BEKLENİYOR

Tüm Türkiye çapında TOKİ sosyal konutlarına 400-500 bin kişilik talep beklediğini söyleyen Bakan Kurum, "Ben 400 bin, 500 bin talep bekliyorum. Tüm Türkiye çapında böyle bir talep bekliyorum. İnşallah biz tabi etaplar halinde ilk etapta 50 bin konutu yapacağız. 

TAKSİTLER KİRADAN DAHA AZ OLACAK

Akabinde millet bahçesindeki hedefimiz gibi Cumhurbaşkanımızın bize talimatı, hiçbir alt gelirli vatandaşımız evsiz kalmasın. Biz de bu çerçevede projelerin sayısını arttırmak suretiyle, alt gelir grubu, orta gelir grubu, emeklilerimize, içinde gazilerimiz ve şehit ailelerimize yönelik kontenjanlar var. Bu süreci tamamlamak istiyoruz. 388 liradan başlıyor Türkiye genelinde Eskişehir'de 475 lira, iline göre değişiyor. En pahalı İstanbul galiba, 580 lira. Yani kiradan daha az. Bugün baktığınızda kira öder gibi diyoruz ama Eskişehir'de 475 liraya 2 artı 1 yeni daire tutamazsınız. Dolayısıyla kiradan daha az. Askeri ücretle çalışan, geçinen vatandaşlarımızın ev sahibi olmalarının önünü açıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 01:27
YORUM EKLE