Yabancıya Konut Satışında Tarihi Rekor

Türkiye'nin turizm başkenti Antalya, yabancıya konut satışında tüm zamanların rekorunu kırdı. Döviz kurundaki fırsatı değerlendirmek isteyen yabancı yatırımcılar tatil cenneti Antalya'dan konut alma yarışına girdi.

Yabancıya Konut Satışında Tarihi Rekor

Antalya'da turist sayısında yaşanan rekor artışla birlikte yabancıya konut satışlarında da hızlı bir artış yaşandı. Antalya, marka değerini yükselterek küresel yatırımcıların da gözdesi olmayı sürdürüyor. TÜİK verilerine göre yabancıya konut satışında İstanbul'dan sonra ikinci sırada gelen Antalya, ocak-mart döneminde geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında yüzde 47'lik artış yaşadı. Antalya kira dönüşümünde ön plana çıkıyor.

GERİ DÖNÜŞ SÜRELERİ KISALDI

REIDIN verilerine göre yedi büyük şehir arasında Bursa'dan sonra Antalya yatırımın dönüşünde ikinci sırada yer alıyor. Antalya'da 20 yıl içerisinde kira geliriyle yatırım kendini amorti ediyor. Kepez ilçesinde bu süre 18 yıla kadar düşüyor. Bölgenin en cazip yatırım fırsatı ise Sur Yapı oldu. 8 milyar TL'lik yatırımla Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Sur Yapı'da 2019 yılı içerisinde ilk etabın teslimleri başlayacak. Yurtdışından da yatırımcı çeken projede Rusya, İngiltere başta olmak üzere Güney Kore dahil 23 farklı yabancı ülke vatandaşına satış gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 09:02
YORUM EKLE