Tam Kapanmada Tapu Müdürlükleri Açık mı?

29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında 17 günlük tam kapanmaya başlıyor. Peki bu süre içerisinde Tapu Müdürlükleri işlem yapacak mı? Tam kapanmada Tapu Müdürlükleri açık mı?

Tam Kapanmada Tapu Müdürlükleri Açık mı?

Pek çok sektör tam kapanma sürecinde faaliyetlerine ara verirken bazı kurum ve kuruluşlar da yasaktan muaf tutuldu.

Tam kapanma sürecinde emlak sektörünün devam edecek işlemleri hakkında bilgi veren Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırımızıtaş Başaran, “17 günlük tam kapanma döneminde şu anda mevcut olan uygulamaya göre tapu daireleri açık olacak ve konut satışı yapılmaya devam edecek. Ancak tapu daireleri tarafından sunulan hizmetlerden sadece randevusu olan kişiler yararlanabilecek ve randevusuz olan hiçbir işlem yapılmayacak” dedi.

Tapu Randevusu Olan Muaf

Tapu randevusu alan kişilerin cep telefonlarına gelen kısa mesaj bilgisi sayesinde sokağa çıkma yasağından o saatler arasında muaf tutulacağını aktaran Başaran, “Bu sayede işlemlerini yapabilmek adına tapu dairelerine gidebilecekler. 

Ancak öncesinde mutlaka tapu randevusu alınmış olması şartı aranacak. Randevusu olmayan kişilerin hem tapu dairelerinde işlemleri yapılmayacak hem de güvenlik güçleri tarafından sokağa çıkma yasağı ihlali nedeni ile para cezası uygulanacak” diye konuştu.

Tapu Müdürlükleri Saat Kaçta Açılacak?

Tapu Daireleri çalışmalarına rağmen saatlerin değişiklik yapıldığını belirten Başaran, “Tapu daireleri sabah saat 10.00’da hizmet vermeye başlayacak. Mesai bitimi ise 16.00 olarak belirlendi” ifadelerini kullandı. 

Web Tapu Randevusu Nasıl Alınır?

Tapu randevu işlemleri için vatandaşlar, web tapu ve Alo 181'den kolayca başvuru yapabiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021, 09:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Kaya
Ahmet Kaya - 2 hafta Önce

Emlakçılar muafmi? Daireyi sattı emlakçı tapuya emlakçı gidebilecek mi?