Şifa için Gelen Yabancılar Türkiye'den Ev Alıyor

Şifa bulmak için Türkiye'ye gelen hastaların, ülkemizi severek buradan konut aldıklarını söyleyen Dr. Tufan Ergenç, başarılı sağlık operasyonlarının emlak sektörüne de destek olduğunu anlattı.

Şifa için Gelen Yabancılar Türkiye'den Ev Alıyor

TÜRKİYE'DE SAĞLIK TURİZMİ GELİŞTİ

Türkiye'nin özellikle son yıllarda, başarılı hekimlerin başarılı operasyonları sayesinde adından sıkça söz ettirdiğini ve ülkede güven üzerine kurulu bir sağlık turizminin oluştuğunu dile getiren Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tufan Ergenç, "Biz onları değil, onlar bizi buluyor. Burada en önemli etken de güven. Türkiye'deki başarılı doktorlar sayesinde ülkemizde güven üzerine kurulu bir sağlık turizmi oluştu. Özellikle Avrupa ülkelerinden çok hastamız var. Bizleri güvenilir bulunca hem tavsiye ediyorlar hem de başka branşlarda da bizlerden tavsiye istiyorlar. 'Tanıdığınız iyi bir çocuk doktoru var mı? Türkiye'de beyin cerrahı öneriniz nedir?' gibi. Çoğunluğu gurbetçi olan yanı sıra başka ülkelerin de vatandaşı olan bir çok kişi özellikle bizlerle sosyal medya üzerinden iletişime geçmek istiyor" dedi.

ŞİFA BULAN HASTALAR EV ALIP TÜRKİYE'DE KALIYOR

Dünyanın 30 ülkesinden hastaları olduğu bilgisini veren Op. Dr. Ergenç, "Amerika'dan Avusturalya'ya, Norveç'ten Irak'a, İran'dan Hollanda'ya dünyanın 30 ülkesinden hastalarımız var. Türkiye turizm açısından da çok önemli bir konumda olmasından ötürü sağlık turizminde de dünya lideri olma yönünde ilerlemekte. Sağlık turizminin de hem turizme hem de hizmet, emlak gibi sektörlere büyük faydası var. Bize sağlık amacıyla gelen bir çok hasta Türkiye'yi çok beğenip burada yatırım yapmak istiyor. Ameliyata gelip, ameliyatı sonrasındaki zamanda çevreyi gezip buradan ev almaya karar veren hastalarımız oldu" ifadelerine yer verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 08:58

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER