banner53

Şeref Malkoç: Usulüne Uygun Yapılmış Binalarda Hasar Yok

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Malkoç, "Özellikle Malatya ve Elazığ depreminde şunu gördük, sağlam olan ve usulüne uygun olarak yapılmış binalarda hasar yok veya çok az."

Şeref Malkoç: Usulüne Uygun Yapılmış Binalarda Hasar Yok

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Malkoç, depremde zarar gören Pütürge ilçesinde kaymakamlığı ziyaret etti ve ilçe kaymakamı Recep Aydın'dan ilçedeki hasarla ilgili bilgileri aldı.

Şeref Malkoç, deprem ve benzeri felaketleri, Allah'ın bir daha göstermemesini temenni etti. Türkiye'nin deprem kuşağında bulunan ülkelerden birisi olduğunu ve Türkiye’nin depremle ilgili geçmişte çok acı tecrübelerinin bulunduğuna da dikkat çeken Malkoç, sözlerine şu şekilde devam etti:

"USULÜNE GÖRE YAPILAN BİNALAR SAĞLAM"

"Özellikle Malatya ve Elazığ depreminde şunu gördük, sağlam olan ve usulüne uygun olarak yapılmış binalarda hasar yok veya çok az.  Depreme hazırlık noktasında ve depremin oluşumundan sonra arama kurtarma çalışmalarında halka ulaşmada önemli mesafeler aldık. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın deprem anından itibaren olayı sahiplenmesi, bakanları bölgeye göndermesi, valiler, belediye başkanları, kaymakamlar, Kızılay, AFAD ve sivil toplum örgütlerinin olay mahaline intikal etmesi vatandaşa huzur, mutluluk ve güven verdi."

Şeref Malkoç, Türkiye’nin depremde kenetlenerek, depremzedelere yardım göndermesinin mutlu edici olduğunu belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 06:21

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER