Sadece Kiralık Olacak Evler Üretilecek!

Türkiye genelinde artan fiyatlara çözüm amacıyla “sadece kiralama amacıyla” ev üretilecek. Konut yapımında ise faaliyet gösterecek inşaat şirketlerine destek ve vergi indirimi sağlanacak.

Sadece Kiralık Olacak Evler Üretilecek!

Yüz yüze eğitimin başlaması ve üniversitelerin açılmasıyla birlikte özellikle büyükşehirlerde artan kira fiyatları cep yakıyor.

Öğrenciler kalacak sıkıntısının zirve yapması ile birlikte kapanan özel yurtlar ve kısıtlı devlet yurt kapasitesi sebebiyle alternatif çözümler aranıyor.

Hem yüksek kira bedelleri hem kiralık konut bulma sıkıntısı AK Parti’nin de gündemine geldi.

Vatandaş Şikayetçi

AK Parti milletvekillerine, seçim bölgelerinde en fazla vatandaşlardan kira artışları ile ilgili şikayetler gelmeye başladı.

Şikayetler sonrası milletvekilleri ilgili bakanlıklarla kira artışlarına çözüm bulunması konusunda görüşmeler yaptı.

İnşaat şirketlerinin kiralama amacıyla yapacakları konut ve işyerlerine yönelik bazı desteklerin verilmesi ve kira gelirlerinden alınan vergilerde indirime gidilmesi gibi formüller tartışılıyor.

AK Parti kurmayları, destek ve vergi indirimlerinin gündeme gelmesi durumunda; kiralama amaçlı üretilecek konut sayısının artacağını, bu durumun kira artışlarını da önleyeceğini dile getiriyor.

Vergi İndirimi Gündemde

Maliye Bakanlığı’nın da milletvekillerinin önerileri doğrultusunda vergi indirimi, kira amaçlı konut ve işyeri üretilmesine destek verilmesi gibi konularda bir çalışma başlattı.

AK Parti yönetimi, bir süredir çalışmaları devam eden ve herhangi bir olağanüstü durum nedeniyle faaliyetlerine ara verilen iş yerlerinin kiradan muaf olmalarını düzenleyen taslağı da yeni dönemde Meclis gündemine getirecek.

Kaynak: TGRT Haber

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 07:47
YORUM EKLE