banner53

Prefabrik Ev Yaptırana 25 Bin, Evini Onarana 15 Bin Lira Devlet Desteği!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çeşitli alanlarda maddi destekler vermeye devam ediyor. Bu kapsamda vatandaşlara sağlanan desteklerden ikisi de ev yapımı ve onarımı için. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan bu destek ödemeleriyle ilgili detaylar haberimizde...

Prefabrik Ev Yaptırana 25 Bin, Evini Onarana 15 Bin Lira Devlet Desteği!

Devlet tarafından sağlanan bu maddi destekler vatandaşların ihtiyaçlarına ve durumlarına göre olurken ödemeler ise koşulların sağlanması ile yapılıyor. 

Bu destekler arasında yer alan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nba bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce yer alan ev yapım onarım desteklerini tüm yönleri ile ele aldık. 

EV YAPIM VE ONARIM DESTEĞİ

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan ev yapımı ve onarım desteği vatandaşlara yaşadıkları il ve ilçelerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla ödeniyor.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu ev yapımı ve onarımı için sağlanan yardımlar her talep eden vatandaşa ödenmiyor. Ödemeler Aile Bakanlığı tarafından açıklanan ve aşağıda yer alan şartların sağlanması ile ödeniyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Prefabrik yada betonarme ev yapımı için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce sağlanan yardımları alabilmek için açıklanan başvuru koşulları;

-- Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan muhtaç vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır.

-- İkinci koşul yaş şartı; bakanlıktan ev yapımı yardımı almak isteyen vatandaşların 18 yaşından büyük olması isteniyor. 

-- Diğer bir koşul gelir şartı; bakanlık bu yardımların belirli bir gelir düzeyinin altında olan vatandaşlara sağlandığını açıkladı.

GELİR ASGARİ ÜCRETTEN DÜŞÜK OLMALI

Aile Bakanlığı’nca ilan edilen koşulda “Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan haneler” maddesi yer aldı. 

Kurum tarafından sağlanan yardım için başvuru yapan ve başvurusu kabul edilen vatandaşlar aşağıda yer alan oranlarda destek alacaklar. 

25 BİN LİRAYA KADAR DESTEK

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü prefabrik betonarme ev yapımı için destek alacak olan vatandaşlara 25 bin liraya kadar maddi destek sağlıyor.

Ev onarımı için destek alacak olan vatandaşlara ise 15 bin liraya kadar maddi destek sağlıyor.

Başvuru İşlemleri Prefabrik ev yapımı ve ev oranım desteğine başvurular  il ve ilçelerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 20:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma kaya
Fatma kaya - 3 hafta Önce

Ben prefabrik ev yamak istiyorum

Erdem Erdem
Erdem Erdem - 3 hafta Önce

Bende bundan yapmak istiyorum ama nereye başvurulur başvuru tarihleri ne istiyorsun

Hülya kaymak
Hülya kaymak - 2 hafta Önce

Köydeki ev yıkıktı temizledik nevşehir yuva köyü nede eğer hibe çıkarsa yaptırrız inşaAllah

Aysel çimen
Aysel çimen - 21 saat Önce

2 göz evim var bir mutfağım bile yok 5 kişilik nufusum var piskoloji tedavi görüyorum oğlum asker araştirabilirsiniz sosyal yardımlaşmaya gidiyorum asılsız haber diyorlar bana diyorlar nere ye başvurursan vur öyle bir yardım yoktur sayın yetkililer benim sesimi duyan yokmu bende türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım banada evimin yapılması için yardım edin bugünde bayram saygıyla arz ederim

SIRADAKİ HABER