Otopark Yönetmeliği Yeniden Ertelendi mi?

Geçtiğimiz Haziran ayında yürürlüğe girecekken 31 Aralık'a ertelenen Otopark Yönetmeliği'nin yeniden ertelenmesi gündeme geldi.

Otopark Yönetmeliği Yeniden Ertelendi mi?

Konuya ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu Otopark Yönetmeliği hakkında yeni bir ertelenme kararı talebinde bulunduklarını açıkladı.

Tellioğlu erteleme ile ilgili gelen istekler üzerine yönetmeliğin ertelenmesini talep ettiklerini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Tellioğlu yaptığı paylaşımda, "01 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan Otopark Yönetmeliği İMKON’a  bağlı Derneklerimizin çağrısı üzerine,  Konfederasyonumuzun Yönetmeliği erteleme müracaatını  uygun gören Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 31 Mart 2020 tarihine ertelenmek üzere Külliye’ye gönderilmiştir" dedi.

Konu hakkında bir açıklamada Antalya İnşaat Müteahhitleri Federasyonu TİMFED Yönetim Kurulu Başkanı Atılgan Sert tarafından yapıldı. 

Sert yapmış olduğu açıklamasında, otopark yönetmeliği zorunluluğu için konfedarasyon tarafından erteleme talebinde bulunulduğunu duyurdu. 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 05:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz Türker
Yılmaz Türker - 1 yıl Önce

Kesinlikle ertelenmeli sektör zaten yeterince sıkıntı da tamamen bitirir