Otel Yerine Villa Tercihi Fiyatları Üçe Katladı!

Yaz tatili için Bodrum'da hazırlıklar şimdiden başladı. Tatile gitmek isteyen vatandaşlar pandemi nedeniyle otel yerine villalarda kalmayı tercih ediyor. Bu durum villa kiralarının 3 kata kadar artmasına neden oldu.

Otel Yerine Villa Tercihi Fiyatları Üçe Katladı!

Geçen yaz pandemi yüzünden herkesin müstakil ev kiralayıp tatil planı yapması üzerine bu sene Bodrum'daki ev sahipleri işi abarttı.

İki yıl önce 3 aylık yaz sezonu boyunca 18 bin liradan kiralanan evler için bu yıl 90 bin lira kira isteniyor.

Bodrum'un çok da lüks olmayan semtlerinde yer alan evler için minimum aylık 20 bin lira isteyen ev sahipleri, eski kiracılarını evlerinden çıkartıp 15 Mayıs itibariyle fahiş fiyata yeni insanlara kiralamak için seferber olmuş durumda.

Ev sahipleri evlerini sadece vatandaşa fahiş fiyatla kiralamakla kalmıyor, devletten vergi de kaçırmış oluyorlar.

Kira bedeli için nakit veya banka dekontunun açıklama kısmını boş bırakmalarını isteyen ev sahipleri, evlerinin değerinin kat be kat üstünde paralar alıyor.

İşin içinde herhangi bir kontrat olmadığı için de herhangi bir vergi ve benzeri ödeme yapmak zorunda kalmıyor.

Gerekli kurumların bu duruma bir an önce el atması, Bodrum'daki bu emlak simsarlarına karşı gerekli önlemleri alması, vatandaşı da bu tacirlerin elinden kurtarması gerekiyor.

Ayrıca herhangi bir yerde tatil için otelde konaklama yaptığınızda, bölgedeki kolluk kuvvetlerine kimlik bilgileriniz geçiyor ve herhangi bir aranma durumunda güvenlik güçlerimiz müdahil olabiliyor.

Ancak Bodrum ve tatil bölgelerinde bu sistemle kiralamalar yapıldığında hiç kimse sizin orada olduğunuzdan haberdar olamıyor.

Elbette istisnalar kaideyi bozmaz ancak Bodrum'da ev kiralamaya çalışan kiminle konuştuysam durum bundan ibaret.

Sabah

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 08:22
YORUM EKLE