banner53

Osman Tolgay Ulusoy: Gayrimenkulde Doğaya Kaçış Başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle son zamanlarda doğaya kaçış akımının başladığı bölgelerden birisi haline gelen Sarıyer’de, arsa stoklarının yeterli olduğundan bahseden OTUGROUP Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tolgay Ulusoy, ellerinde imarlı ve inşaat ruhsatı dahi alınan arsalar olduğunu ifade ediyor.

Osman Tolgay Ulusoy: Gayrimenkulde Doğaya Kaçış Başladı

OTUGROUP bünyesinde faaliyette bulunan OTUREALESTATE, Miami’de yaşama hayali kuranlar için Türkiye’de bulunan yatırımcıları Miami’de konut sahibi yapıyor. Ancak Türkiye’de yatırımda bulunmak isteyenler için de iç piyasada faaliyette bulunan şirket, grup bünyesi altındaki gayrimenkullerini satıyor.

DOĞAYA KAÇIŞ

Pandemi nedeniyle insanların evlerinde kalmak zorunda olduğu şu dönemde, doğa ve ferah yaşamın kıymetinin daha da iyi anlaşıldığını dile getiren Ulusoy, “İnsanlar son yıllarda çılgınlar gibi türeyen plazalarda, plaza hayatını benimsedi. Fakat tabi bu durum, karı-koca çalışan ailelerde sabah evden çıkma ve akşam eve sadece uykuya gelmelerinden kaynaklanıyordu.

Hatta otel konseptli residence’lar bu yüzden çok rağbet görmeye başladı. Fakat insanlar son 1-2 aydır eve tıkılıp kalmaktan dolayı çok bunaldı ve aslında plaza hayatının hiç de mutlu etmediğini fark etti.

Artık doğaya dönüş, eskiye dönüş, köye dönüş başladı. Tabii imkanı olanlar daha lüks semtlerde ve daha lüks konutlarda bu köy hayatını yaşamak istiyor.

Bizim de arazi geliştirme alanındaki yatırımlarımız yıllardır bu bölgelerde olduğu için adeta nokta atışı bir fırsat yaratıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER