Müteahhit Mağdurlarına Güzel Haber!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm çalışmaları ve depremle  ilgili genel açıklamalarda bulundu. Kurum, müteahhit mağduriyetine de değindi. 

Müteahhit Mağdurlarına Güzel Haber!

Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Murat Kurum, müteahhit mağduriyetine son verileceğini söyledi.

Altaylı: Eski yasada kat malikleri anlaştığı takdirde buna katılmayan kat malikinin hissesini devlet ihaleye çıkarıyordu. Kimse almazsa devlet alıyordu. Yeni yasada devletin o payı alma zorunluluğu ortadan kaldırıldı.

Bakan Kurum: O düzenleme hala geçerli. TBMM'de parsel bazında yapılaşmaya, imar değişikliğine izin vermiyoruz dedik. Değer artışı varsa kentsel dönüşümün dışında tamamını devlete ödeyeceksiniz.

Yatay yapılaşmada bina mahallede teşekkül neyse ona göre. Cumhurbaşkanımızın yatay mimari hassasiyeti yüksek. Biz zemin artı 4-5'e gayret gösteriyoruz.

Müteahhidin başka bir projede borcu var ama benim arsam var vermişim. Onun borcundan ötürü dairemi alamayacağım olur mu böyle şey?

YORUM EKLE
YORUMLAR
İslam duman
İslam duman - 1 hafta Önce

Alacaklı tarafından bir miktar borç yüzünden ev ve dükkanıma haciz konmuştu. Ben alacaklı ile farklı bir şekilde uzlaştık. haciz koyalı 1 yılı geçti. Haczi nasıl kaldırabiliriz. Teşekkürler