banner53

Mustafa Andıç: İkinci El Değil Sıfır Konut Satışı Desteklenmeli

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Mustafa Andıç yaptığı açıklamada, "İstihdamın desteklenmesinde etkisi olmayan ikinci el satışların değil, sıfır gayrimenkul satışlarında destekleyici teşvik ve önlemlerin hayata geçirilmesini önemli görüyoruz." dedi.

Mustafa Andıç: İkinci El Değil Sıfır Konut Satışı Desteklenmeli

Anadolu iş dünyasının temsilcileri, 2020 yılını değerlendirerek, 2021 yılı beklenti ve öngörülerini paylaştı. 2020 yılının pandemi nedeniyle çok zor geçtiğine işaret eden iş dünyası, bu yılın ikinci yarısından itibaren ekonomide toparlanma öngörüyor.

Sanayinin yoğun olduğu bölgelerde çok fazla yönetilmez bir sürece gelmeden gerekli önlemlerin alındığını ifade eden temsilciler, bununla birlikte sanayide ve hizmet sektöründeki toparlanma için desteklerin devam etmesi gerektiğini ifade ediyor. İş dünyası, yatırımları teşvik eden reformlara da öncelik verilmesini istiyor.

Öte yandan temsilciler, aşı konusundaki gelişmelerin de 2021 için umut verici olduğu yorumunu yapıyor. Yeni dönemin Türkiye’ye sağladığı fırsat ve avantajlara daha fazla odaklanılması gerektiği görüşü de öne çıkıyor.

İkinci el değil sıfır konut satışı desteklenmeli

Andıç , "2021 yılında yeni yatırımların, istihdamın desteklenmesinde etkisi olmayan ikinci el satışların değil, sıfır gayrimenkul satışlarında destekleyici teşvik ve önlemlerin hayata geçirilmesini önemli görüyoruz.

Yüksek üretim maliyetleri, yüksek faiz ve pandemi koşulları gölgesinde girdiğimiz 2021 yılının seyrini öncelikle pandeminin ve bununla bağlantılı olarak da aşının seyri belirleyecek.

2020 yılındaki maliyet artışlarıyla birlikte, 2021 yılında gayrimenkul fiyatlarında artış kaçınılmazdır." açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER