Murat Kurum: Evsiz Vatandaş Kalmayana Kadar!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Sayın Cumhurbaşkanımız lansmanda, 'Bu ülkede sosyal konut ihtiyacı olan hiçbir dar gelir grubu vatandaşım kalmasın' talimatını verdi. Bu talimatlar çerçevesinde 2019 yılı içerisinde 50 bin sosyal konutun projesini başlattık"

Murat Kurum: Evsiz Vatandaş Kalmayana Kadar!

Kurum, memleketi Konya'nın Karapınar ilçesinde, Belediye Yeni Düğün Salonu'nda vatandaşlarla bayramlaştı.

Baba ocağı Karapınar'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurum, kurbanın paylaşmak, yardıma ihtiyacı olana ulaşmak, mazlumlara, mağdurlara, tüm dünyadaki ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmak olduğunu vurguladı. 

Kurum, Karapınar'ın ihtiyaçlarını da yakından takip ettiklerini, ilçede yol yapım çalışmalarına, içme suyu problemini ortadan kaldıracak projelere süratle devam ettiklerini belirtti.

Karapınar'da yapılacak ve yapımı süren projelere ilişkin bilgi veren Kurum, ilçedeki bütün ihtiyaçların giderileceğini, sözü verilen millet bahçesi projesinin de en kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi.

 "İhtiyacı olan vatandaşlarımızın konut alabilmesinin önünü açtık"

Ülke genelinde sosyal konut hamlesini de başlattıklarını dile getiren Kurum, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız lansmanda, 'Bu ülkede sosyal konut ihtiyacı olan hiçbir dar gelir grubu vatandaşım kalmasın' talimatını verdi. Bu talimatlar çerçevesinde 2019 yılı içerisinde 50 bin sosyal konutun projesini başlattık. Bu çerçevede de Konyamıza 2 bin 425 sosyal konutun, kurasını hemen çekmek suretiyle inşaatlarına başladık. Karapınarımıza da 300 konutun inşası en kısa sürede başlayacak. Kuralarımızı çektik, ihtiyacı olan vatandaşlarımızın konut alabilmesinin önünü açtık. Diğer taraftan kentsel dönüşümle alakalı tüm ülkede seferberlik başlattık. Burada da acil öncelikli dönüştürülmesi gereken 90 bin metrekarelik alanda uygulamaya başladık. Uygulamada da hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek şekilde, ben de takip edip doğruyu bulmaya çalışıyorum. Doğrunun da bir tane olduğunu düşünüyorum. O yüzden hiçbir vatandaşımıza haksızlık yapmayacak şekilde, onlarla birlikte, omuz omuza inşallah bu süreci yürüteceğiz."

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2019, 05:26

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER