Kuzey Marmara Otoyolu Sonrası Körfez ve Derince'ye Yatırımcı Akını

Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılmasının ardından ulaşımın kolaylaşması İstanbul’a yakın olması sebebiyle Kocaeli'nin Körfez ve Derince ilçelerindeki arazi ve tarlalara olan talebi artırdı. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; bölgedeki emlakçılar arazilerde yıllık yüzde 25 civarında değer artışı yaşandığına özellikle İstanbul'da yaşayanların yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çekti. 

Kuzey Marmara Otoyolu Sonrası Körfez ve Derince'ye Yatırımcı Akını

Bölgedeki emlakçılar arazilerde yıllık yüzde 25 civarında değer artışı yaşandığına özellikle İstanbul'da yaşayanların yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çekti.

Otoyolun yapılmasından sonra bölgedeki emlakçı sayısının da arttığını dile getiren Mahmut Sözen, "Yaklaşık 7 yıldır bu bölgede emlakçılık yapıyorum. Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılmasından sonra burada satışlar arttı.

Hem İstanbul'a yakınlığından dolayı hem de pandemiden dolayı insanlar bu bölgede yatırım yapıyorlar. Burada yaklaşık 200 haneli bir mahallede 60 civarında emlakçı var. Otoyoldan sonra emlakçı sayısı da arttı. Buraya talepler de arttı. Arazilerde yıllık yüzde 25 civarında bir değer artışı var" açıklamasında bulundu. 

Bölge Yatırımcı Akınına Uğruyor

Koronavirüs salgını sebebiyle insanların bu bölgelere yöneldiğine vurgu yapan emlakçı Eyüp Tekin, "İstanbul'a yakın olduğundan dolayı, İstanbul'un yatırımcıları da genelde bu bölgeye geliyor. Şu anda satışlar bayağı hızlandı.

Pandemiden sıkılanlar bu bölgeye gelerek 500 metrekare ile 2 dönüm arasında yerler alıyor. Hobi bahçesi yapanlar var. 'Bir konteyner koyup vakit geçireyim' diye düşünenler de var. İnsanlarımız İstanbul'da sokağa çıkamadığı için bu bölgeye bir talep var" şeklinde konuştu.

Bölgede yaklaşık 5 yıldır emlakçılık faaliyetinde bulunduğunu kaydeden Serkan Akgül, "Şu an emlak satışları çok iyi. İnsanlar burada konut ihtiyacı için yer arıyor. Özellikle İstanbullular şu an bu bölgede yer topluyor.

Bu durum Kuzey Marmara Otoyolu'ndan dolayı kaynaklanıyor. Bir de son 1 yıldır yaşanan pandemiden dolayı insanlar bu bölgeye gelip, burada bir ev ve hobi bahçesi yaparak oturuyorlar" diye konuştu.

İstanbul'dan Arazi Almak için Geldi

İstanbul'dan arazi almak için Kocaeli'ye geldiğini belirten Erdinç Güneri, "İstanbul'dan arazi almak için geldik. Açıkçası hem Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılması ile beraber her geçen gün değer kazanacağını düşünüyoruz, hem de çocuklarımıza ileriye dönük yatırım yapmayı düşünüyoruz.

İstanbul'un gürültüsünden kaçarak sakin bir yer arayışımız da vardı. İstanbul'a yakın olmasıyla beraber Sevindikli ve Körfez tarafı tercihimiz oldu. Bu nedenle böyle bir yatırım yapmayı düşündük." açıklamasını yaptı.

Yeni Şafak

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 10:22
YORUM EKLE