Köy Evleri Şehir Merkezindeki Evlerle Yarışıyor!

Sakin hayatı tercih edenleri gözde yerleşim yeri köy evleri olmaya başladı. Balıkesir'in büyük şehir olmasıyla birlikte köyler mahalle oldu.

Köy Evleri Şehir Merkezindeki Evlerle Yarışıyor!

Gönen ve çevresinde, daha çok, Manav, Rumeli muhâciri, Çerkez bulunuyor. Bazı yerleşimlerde Yörükler var. Az sayıda Pomak köyleri de yer almaktadır. Balıkesir'in gelişmekte olan ilçesi gönen çevresinde satılık ve kiralık köy evlerin fiyatları 2 katına çıktı.

Mekan Emlak Gayrimenkul Genel Müdürü Tahir Köstek konuya ilişkin açıklamalarda bulundu:

Balıkesir Gönen ilçesi yeşil gönen olarak,ta bilinen bir ilçemizdir. Gönen Bandırma yolunun bölünmüş yol olması sebebiyle Gönen ilçemiz bir çok büyük şehirlere yakınlığıyla da bilinmektedir.

Balıkesir'in gözde ilçesi Gönen sanayi şehri olarakta biliniyor. Gönen Deri Sanayi ve Bandırma Organize Sanayi Bölgesi, Gönen ilçe sınırları içinde bulunuyor ve Bandırma Organize Sanayi bölgesine yakın Gönen Buğdaylı Mahallesinde satılık veya kiralık köy evleri sürekli artış gösteriyor.

Gönen ilçe merkezine yakın köyler ve mahalleler:

Tuzakçı, Hasanbey, Gündoğan, Asmalıdere, Bostancı, Buğdaylı, Üzümlü, Güneşli, Bakırlı, Karalarçiftliği, Paşaçiftlik, Taştepe, Tütüncü, Kalfaköy, Keçeler olarak sıralanabilir.

Özellikle, İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum, Gaziantep, Rize gibi bir çok büyük şehirden gelerek Gönen çevresinden köy evlerini alım satımına başladılar.

Talepler doğrultusunda Gönen ilçe merkezine yakın oturulabilir vaziyette köylerin fiyatları 2 katına çıktı.

Gönen bir çok büyük şehirden göç alıyor ve sakin hayatı tercih edenler genel olarak köy evlerini tercih ediyorlar.

Gönen bölgesinden oturabilir durumda köy evleri konumu ve özeliğine göre değişmekte. Evlerin ortalama aylık kira fiyatları 1.000 ila 1.750 lira arasında değişiyor.

Öte yandan Gönen'de satılık 3+1 ve kulanım alanı 1428 metrekareye sahip müstakil köy evlerinin satış fiyaları ise 318 bin lira. 

890 metrekare kullanım alanına sahip 3+1  evin satış fiyatı ise 305 bin lira.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 02:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER