Konutta Pandemi Trendi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemide balkonlar evlerin en kıymetli alanları haline geldi. Eve kapanmanın etkisiyle balkonlu evlere rağbet arttı. Son dönemde ev arayanların olmazsa olmazları arasında balkon ilk sıralara yükseldi.

Konutta Pandemi Trendi!

Yeni yapılarda balkon kullanım alanı düştü. Deprem yönetmelikleri, daha küçük alanlarda inşa edilen daireler, müteahhitlerin daha fazla iç alan elde etme arzusu derken olan balkonlara oldu.

Son 10 yılda sadece çiçek sulamaya yarayan Fransız balkonları moda oldu. Ancak bu balkonların hükmü biraz kısa süreceğe benziyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve bir yılı aşkın süredir hayatın her alanında değişiklikler yaratan pandemi, rağbet edilen evlerin yapısını da değiştirdi.

Artık balkonlu evler yeniden moda oldu. Üstelik öyle küçük balkonlar da tercih edilmiyor, ailece çay içilebilecek, vakit geçirilebilecek balkonlar aranıyor.

Kiralık ve Satılık Ev Arayışında Balkon Sorusu

Ülkemizde 50’li yıllarla birlikte yaygınlaşan balkonlar, yıllar içinde giderek küçüldü…

Kalabalıklaşan nüfus, daha az alana daha çok konut yapma isteği, evin dışında daha fazla vakit geçirme alışkanlıkları balkonların giderek ortadan kalkmasına kadar varmıştı.

Ancak pandemi ile birlikte, evde daha kaliteli zaman geçirme isteği de arttı.

Emlak uzmanları, kiralık ve satılık ev arayışlarında balkon talebinin son bir yılda büyük artış gösterdiğini kaydediyor.

Ev arayanların olmazsa olmazları arasında balkon ilk sıralara yükseldi.

Balkonları Yeni Yaşam Alanları için Kullanın

Evden çalışma düzeninin giderek yaygınlaşmasıyla birlikte, evler farklı alanlara da bölünür oldu.

Balkonlu bir evde yaşıyorsanız, balkonunuzu cam ile kapatarak dört mevsim kullanılır hale getirebilirsiniz.

Ardından burayı bir hobi odası, bitki yetiştirme alanı, çalışma odası, okuma köşesi, oyun odası veya sadece çay kahve içebileceğiniz bir alan olarak düzenleyebilirsiniz.

Milliyet

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 09:36
YORUM EKLE