Konut Mağdurları Meclis'ten Çözüm Bekliyor!

Ev sahibi olmak için yıllarca biriktirdikleri paraları inşaat firmalarına kaptıran binlerce konut mağdurunun gözü TBMM'de....

Konut Mağdurları Meclis'ten Çözüm Bekliyor!

MAĞDURLAR GÜZEL HABER BEKLİYOR

Geçen sene Kasım ayında İstanbul'dan yola çıkarak Ankara'ya ulaşan ve taleplerini ileten konut mağdurları merakla çıkacak kararı bekliyor. 

TBMM'ye giderek sorunlar için çözüm arayan konut mağdurları, İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Özgür Karabat, Emine Gülizar Emecan ve  İzmir  Milletvekili Özcan Purçu'ya yaşadıkları sıkıntıları anlatmıştı. Daha sonra arka arkaya eylem yapan mağdurların çabaları sonucunda geçtiğimiz Haziran ayında Esenyurt'ta bir irtibat ofisi açıldı.

KOMİSYON KURULDU

AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır maketten satışı yapılan gayrimenkullere ilişkin yapısal birtakım sorunlarla ilgili komisyona yaklaşık 2 bine yakın imzalı 360 vatandaş dilekçesinin ulaştığını söyledi. Satır, ayrıca söz konusu dilekçelerin yanı sıra bazı milletvekillerinin de konuyla ilgili başvurusunun olduğunu belirtti. Satır, söz konusu sorunların araştırılmasına yönelik önergeyi oylama sundu ve önerge kabul edildi. Önerge doğrultusunda maketten satışı yapılan gayrimenkullerde yaşanan sorunların araştırılması yönünde alt komisyon kurulması kararlaştırıldı.

NE OLMUŞTU?

2011 yılında inşaatına başlanan ve 4 bin vatandaşın etkilendiği Innovia 4 projesi mağduru Özlem Hanelçi'nin düzenlediği organizasyonla TBMM'ye giden konut mağdurları, İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Özgür Karabat, Emine Gülizar Emecan ve  İzmir  Milletvekili Özcan Purçu'ya yaşadıkları sıkıntıları anlatmıştı.

Konut satışında, en çok satış yapılan bölge durumunda olan Esenyurt, konut mağduriyetinde en ön sırada bulunuyor. Mağdurlar yarım kalmış büyük toplu konut projelerinin mağdur ettiği yüzlerce vatandaşın hakları için komisyon kurulmasını talep etmişti.

Sayıları 30 bini aşan mağdurların konut satın aldığı firmalar ve projeler şu şekilde; Samsun Tower, Bulut İnşaat, Yeşil İnşaat, Osmanlı İnşaat,  MakromtekFi-Side, Ukra İnşaat, Caprice Gold, Garanti Koza, Dumankaya Modern, Has İnşaat, Yaşam Merkezi, Acunkent ve Tac Mahal.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 06:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekrem YALÇIN
Ekrem YALÇIN - 1 yıl Önce

Seçim gurup mağdurlarıyız mahkemeden 8 yıl oldu.sonuc olumsuz.necati seçim mimar neos mimarlık adında çalışıyor. Seçim gurup şirketinde para yok diye alamıyoruz .magduruz